Vali, Bakan'a kimi şikayet etti?

Vali, Bakan'a kimi şikayet etti?
Tunceli'de bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 58 gündür ölüm orucunda olan Hüsnü Yıldız ile görüştü...

Olayı Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e telefonla aktaran Şahin, Yıldız'a sorunun çözümü için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.
Yıldız ise kardeşinin gömüldüğü mezar yerinin belli olduğunu belirterek, “Keşke bunlar hiç olmasaydı” dedi. Bu sırada Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen araya girerek, referundamda Tunceli'de Anayasa değişikliğine hayır oylarının çıkmasına atıfta bulunup, “Efendim, Tunceliler anayasa değişikliliğine filan pek destek vermiyorlar. Özgür anayasayı pek sevmiyorlar. Zaten referandumda en fazla hayır oyu veren ildir” dedi. Valinin sözleri üzerine Bakan Şahin, Yıldız'a dönerek, “Sizin için söylemedi. Sivil anayasa için söyledi bunları. Sizin şahsınızla ilgili şeyi zaten Adalet Bakanımız takip ediyor” dedi. Yıldız da Vali'yi kastederek, “Anayasalar halk için yapılırsa, toplu mezarlar sorunu çözülürse, faili meçhuller ortaya çıkarılırsa bu halkta halk için yapılan bir anayasayı destekler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com