Vali Bektaş'tan Doğa Kampına Ziyaret

Vali Bektaş'tan Doğa Kampına Ziyaret
Vali Erdoğan Bektaş, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Doğa Kampını ziyaret etti.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Doğa Kampını ziyaret etti.

Bektaş, burada yaptığı açıklamada, Kadı Dağı'nda bulunan eski Eğitim Fakültesinin Milli Eğitim Müdürlüğüne verileceğini ifade ederek, "Çevresinde 200 dönüm yer var. O yerin tamamını alacağız. Orada şehre koyamadığımız okulları oraya yerleştirmenin yollarını aracağız. İlköğretim ve lise olabilir. Artık hastaneler bile kampüs haline dönüşüyor. Burası kampüs haline dönüşecek. Birçok yeni okula ihtiyacımız var. Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinin spor bölümüne öğrenci alamıyoruz. Yine binası yok. Sağlık Meslek Lisesini büyütmemiz lazım büyütecek yerimiz yok" dedi.

Kadı Dağı'nı spor ve eğitim merkezi olarak düşündüklerini ifade eden Bektaş, şöyle konuştu:

"Kamp eğitim merkezi oldu, Doğa Kültür Köyü, Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM) var, eğitim olarak da bu binalar büyük ve güzel bir bina. Kanser Teşhis ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile ilgili bir hesabımız var henüz netleşmedi ama oraya bir okul getirebiliriz. Havaalanı devreye girdiğinde Turizm Eğitim Merkezi(TUREM) yıkılacak. "

Golf sahasına federasyon otel yapılamayacağını ifade eden Bektaş, "Onlar da ellerinden geleni yapıyor ama şu anda somut bir şey yok. Bize oteller lazım. Burası geçen sene yoktu. Geçen sene burası ormandı. Ben diyorum birkaç sene sonra kimse Kastamonu'yu tanıyamayacak. Bu sene aklımızda olmayan şey iki sene sonra Kastamonu'da olacak" diye konuştu.

MİEM'i şanssız bir iş olarak değerlendiren Bektaş, "Bina yapıldı ama işçiliği çok iyi değil. Orada sıkıntılarımız var. Müteahhidin sözleşmesi fesh edildi. Süreç devam ediyor. Orası daha çözülmedi üzerinde çalışıyoruz. Orada ciddi otel kapasitesi ortaya çıkarsa talebe karşılık gelir. Orada kısa vadede otel oluşumu gözükmüyor" dedi.

Doğa Kültür Köyü'nün 12 yıllık proje olduğunu bildiren Bektaş, şunları kaydetti:

"Ama hala tamamlanmadı. Bu kafayla bu mantıkla işe yaracağı da yok. Çünkü orayı çevirecek, gelir kapısı oteldir. Orayı bu sistem işletmez. Onun için daha kapasiteli tesise verip orayı işler hale getirmek istiyoruz. Orayı yaşatmak için gelire ihtiyaç var. Kendi kendine yürümez. Oraya kim gidip para harcayacak? Kim gidip orayı gezecek? Orayı canlı, yaşanır hale getirmek gerekir. Bunun içinde gelire ihtiyaç var. Gelir de otelden olacak. Otelde yoksa niye para harcansın? Birileri para harcamazsa nasıl para kazanacaksınız?"

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com