Vali Çakacak 100 yaşındaki Hatice nineyi evinde ziyaret etti

Vali Çakacak 100 yaşındaki Hatice nineyi evinde ziyaret etti
Uşak Valisi Özdemir Çakacak eşi Kevser Çakacak ile birlikte ‘Yaşlılar Haftası’ nedeniyle 100 yaşındaki Hatice Orel'i evinde ziyaret etti.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak eşi Kevser Çakacak ile birlikte ‘Yaşlılar Haftası’ nedeniyle 100 yaşındaki Hatice Orel'i evinde ziyaret etti. 8 çocuk ve 27 torun sahibi olan Hatice Orel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Allah devletimize zeval vermesin” dedi.
Uşak Vali Çakacak, eşi Kevser Çakacak ile birlikte Işık Mahallesi Muhtarı Yaşar Orel'in (54) 100 yaşındaki annesi Hatice Orel'i evinde ziyaret etti. Yaşlılar Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik planladıklarını, bu etkinlikler çerçevesinde de kentteki en yaşlılardan biri olan Hatice Orel'i ziyaret ettiklerini belirten Vali Çakacak, yaşlılara sevgi ve saygının bir insanlık görevi olduğunu söyledi. 100 yaşındaki Hatice Orel ise duyduğu memnuniyet ifade ederek yaşadığı tecrübeleri anlattı. Hayatı boyunca insanlara güler yüzle davranmaya çalıştığını ifade eden Hatice Orel, “Kapım her zaman herkese açık. İstediğiniz zaman ziyaretime gelebilirsiniz. Bende sizi ziyaret etmek isterim. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.
Yaşlıları ziyaret edip gönüllerini almanın önemine değinen Vali Özdemir Çakacak, “İlimizde 100 yaşının üzerindeki vatandaşlarımızı tespit ettik. Onların yaşamsal sorunları olup olmadığını öğrendik. Devletimiz sosyal devlet olmanın gerekliliğiyle yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçlarını çözüyor. Biz bu günlere onların sayesinde geldik. Onlar bizim annelerimiz, babalarımız. Bizler onların evlatlarıyız. Hatice annemizi böyle dinç, sağlıklı görmek beni çok mutlu etti'' dedi.
Annesinin herhangi bir sağlık sorunu olmadığını dile getiren oğlu ve Işık Mahallesi Muhtarı Yaşar Orel ise herkesi anne babasına sahip çıkmaya ve onlara iyi davranmaya davet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com