Vali Çiftçi akkent mahallesinde halkla buluştu

Vali Çiftçi akkent mahallesinde halkla buluştu
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan “Kent Güvenlik Yönetimi” projesi kapsamında, Akkent Mahallesi vatandaşlarının istek ve sorunlarını dinledi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan “Kent Güvenlik Yönetimi” projesi kapsamında, Akkent Mahallesi vatandaşlarının istek ve sorunlarını dinledi. 

Yapılan projelerin asıl amacının vatandaşlarla biraraya gelip 'muhabbet etmek' olduğunu dile getiren Vali Kenan Çiftçi, “Aslında tek tek evlerinize gelmeyi de çok arzu ederim ama tabi çok kalabalık olduğu için onu yapamıyorum. Fakat bu çerçeve de İl Emniyet müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğümüzde kurduğumuz ekipler evleri ziyaret ediyorlar. Şuanda bu bölgede 37 eve girmişler. Ama ben arzu ediyorum ki sene sonuna kadar tüm evleri ziyaret edelim. Biliyorum ki devlet millet kaynaşması beraber yüz yüze gelerek olur. Ben sizlerin taleplerini, arzularını hem kamu kurum ve kuruluşların daire müdürlerinden hemde memurlarımızdan alıyorum. Ama bunun yanında belki onlara söylemek istemediğiniz sorunlarınızda varsa onları da işin açıkçası anket yaparak anketörler görevlendirerek sizin tüm sorunlarınızı alıp çözmeye çalışıyoruz. Bu akşam ben biraz sohbet ettikten sonra sizleri dinlemek varsa sorunlarınız, talepleriniz, arzularınız onları tek tek not almak, gerekirse burada onlara cevap vermek ve dertlerinize derman olmaya çalışacağız” dedi.

Vali Çiftçi sözlerine şöyle devam etti: “Bizim dinimizde ki komşu güvenliğini uygularsak, komşumuzu tanırsak, komşumuzla muhabbet edersek, onunla beraber olursak evimizden bir iğne dahi kaybolmaz. Bizde ev alma komşu al diyorlar. Komşu bizim için bu kadar önemli. Bu tür sitelerde herkes komşusunu tanısın, herkes muhabbet etsin, herkes akşamları otursun beraber olsunlar ve arkadaşlar o zaman hiçbir hırsızlık olmuyor. Birbirimizi tanıyalım. Aslına bu Kütahya da var. Burada gezekler var ve gezeklerde siz muhabbet ediyorsunuz. Ama işte biz bu gezeklere diyoruz ki yeni yeni çalışmaya başladık bunu biraz ilim zerkedelim, şırınga edelim, biraz muhabbet zerkedelim biraz sizin ihtiyacınız olan bilgiyi verelim.”
Vali Kenan Çiftçi başkanlığında yapılan toplantıya İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İl Basın ve Halka İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay, Çevre ve Şehircilik Müdürü Behçet Dengisek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fikret Tüfek, Emniyet Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve vatandaşlar katıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com