Vali Çiftci, 'Halk Günü'nde vatandaşları dinledi

Vali Çiftci, 'Halk Günü'nde vatandaşları dinledi
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından başlatılan Halk Günü toplantısı İl Özel Genel Sekreterliği Meclis Salonunda yapıldı.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından başlatılan Halk Günü toplantısı İl Özel Genel Sekreterliği Meclis Salonunda yapıldı.
Vali Kenan Çiftçi Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Metin Selçuk, İl Özel İdare Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, İl Genel Meclis Başkanı Seyit Ömer Durmuş ve bazı daire müdürleri katıldı.
Kendilerinin daima vatandaşlarla görüştüklerini ama bütün bunlara rağmen yoğunluktan dolayı talepleri dinleyemedikleri için böyle bir toplantı yaptıklarını ifade eden Vali Kenan Çiftçi, “Biz vatandaşlarla daima görüşmeye çalışıyoruz ama bütün bunlara rağmen yoğunluktan dolayı taleplerini bize iletemeyen veya görüşemeyen vatandaşlarımız için bu toplantıyı düzenledik. Ama tabi bugün az arkadaşımız gelmiş demek ki Kütahya'mızın sorunları çözülmüş görülüyor. İnşallah bugün itibariyle de buraya gelen arkadaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışacağız” dedi.
Vatandaşların her türlü istek ve temennilerinin dinlendiği ilk Halk gününe katılanlar kendilerine ait istek ve arzularının yanı sıra Kütahya'nın daha da ilerilere gidebilmesi turizm gibi birçok sektörden faydalanması için kendileri tarafından gerekli gördükleri öngörüleri de aktardılar.
Katılan bir grup Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi adına konuşan Erdal Bıyık ise Kütahya'nın adının basında deprem olduğunda veya kaza olduğunda yani felaketler olduğunda gündeme geldiğini ifade ederek, “Bir genç olarak Kütahya'nın sadece bu tarz olaylarda anıldığını düşünüyorum. Kütahya'nın artık bu imajdan sıyrılması gerekiyor. Kütahya eskiden bilim, irfan yurdu olan, şehzadelerin yetiştiği bir şehirdi. Evliya Çelebinin çıktığı bir şehirdi. Biz yine buradan Evliya Çelebiler gibi bilim, irfan oluşturan ve Dünya'ya Kütahya'nın adını bilim, irfan, teknoloji adına bir şeyler yapabilecek gençler olduğunu ispat etmek için TÜBİTAK'ın Hidrojenle çalışan araba projesine katıldık ve 2012 yılında Kütahya'yı temsil edeceğiz. Bu projemizle geçen sene Eskişehir'de yapılan bir yarışmada ikinci olduk ve ödül aldık. Projemiz üzerinde 1.5 yıldır çalışıyoruz. Bor ve Hidrojen üzerinde çalışmak istiyoruz ve bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda bizler biraz maddi destek bulduk ama bu yetersiz sizlerden bu konuda destek bekliyoruz” diye konuştu.
Halk gününe katılan tüm vatandaşları dinleyen ve direk olarak ilgili kuruma yönlendiren Vali Çiftçi bu çalışma ile de bizzat kendisinin ilgileneceğini açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com