Vali Çiftçi, Hisarcık Kaymakamlığını ziyaret etti

Vali Çiftçi, Hisarcık Kaymakamlığını ziyaret etti
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Hisarcık Kaymakamlığını ziyaret etti.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Hisarcık Kaymakamlığını ziyaret etti.
Vali Çiftçi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya ile geldiği Hisarcık Kaymakamlığında, Kaymakam Mustafa Koç'tan ilçede yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Kaymakam Koç'un, Toplum Sağlığı Merkezinde 24 saat doktor bulunması talebi üzerine Vali Çiftçi, İl Sağlık Müdürü Dr. Kamil Türkmen'i telefonla aradı. Vali Çiftçi, tam gün uygulaması için yeterli sayıda doktora sahip olmadıklarını belirten Dr. Türkmen'e, ''Burası ilçe merkezi. İlçe merkezinde bunu yapamazsak doğru olmaz. Acilen bunun çözülmesi lazım. Tam gün çalışılabilmesi amacıyla ilçelerde acil ihtiyaç duyulan doktor sayısını belirleyerek, Sağlık Bakanlığına müracaat edilsin'' dedi.
İlçenin yol sorununa da değinen Vali Kenan Çiftçi, şöyle konuştu:
''Tavşanlı- Emet- Hisarcık arası ihale edildi. Gediz- Hisarcık yolunun projesinin yapılması gerekiyor. Ayrıca Hisarcık- Simav arası da ihale edilecek, ancak bu biraz zaman alacak. İnşallah yol sorunu kalmayacak. Bu yıl sadece İl Özel İdaresinden Hisarcık'a ayrılan yatırım programı kaynağı 1 milyon 100 bin liradır. Geçen yıl bu miktar 1 milyon 600 bin liraydı. Bu ciddi bir yatırım. Zaten Hisarcık'ta suyu ve kanalizasyonu olmayan köy de kalmadı.''
Vali Çiftçi, daha sonra Kaymakam Koç ve Belediye Başkan Vekili Arif Özçelik'e birer çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com