Vali Çiftçi: "Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz!"

Vali Çiftçi: "Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz!"
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi dün Kütahya'ya gelerek görevinde başladı. Vali Çiftçi, Kütahya'ya hizmet eden arkadaşlarıyla birlikte çalışarak görev yaptığı sürece Kütahya'nın emrinde ve hizmetinde olacağını kaydederek; " Bütün bu çalışmaları

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi dün Kütahya'ya gelerek görevinde başladı. Vali Çiftçi, Kütahya'ya hizmet eden arkadaşlarıyla birlikte çalışarak görev yaptığı sürece Kütahya'nın emrinde ve hizmetinde olacağını kaydederek; ' Bütün bu çalışmaları ve hizmetleri bilimsel bir anlayışla, teknik imkânları ve bilimsel analizleri kullanarak kimseyi ötekileştirmeden birliği ve beraberliği hedefleyerek gerçekleştireceğiz' dedi.
'KÜTAHYA'NIN EMRİNDE VE HİZMETİNDE OLACAĞIM'
Ankara Yeni Mahalle Kaymakamlığı görevini yürütürken Kütahya Valiliğine atanan Vali Kenan Çiftçi, dün saat 10:00'da Kütahya Valiliği önünde resmi törenle karşılandı.
Daha sonra valilik toplantı salonunda basın toplantısı gerçekleştiren Vali Çiftçi, Kütahya2nın gelişmesi ve yükselmesi için gereken çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.
Vali Kenan Çiftçi; “İnşaallah bundan sonra Kütahya'ya hizmet eden arkadaşlarla birlikte çalışacak görev yaptığım sürece Kütahya'nın emrinde ve hizmetinde olacağım' dedi.
Kütahya'nın yeraltı kaynakları bakımından zengin olduğunu dikkat çeken Çiftçi, bu zenginliklerin ortaya çıkarılması için çalışacaklarını belirterek, konuşmasına şöyle devma etti:
'Yeraltı zenginliklerinin ortaya çıkarılması ve yerüstü zenginlikleri ile birlikte en iyi şekilde değerlendirilerek ülkemizin yararına sunulması için çaba ve gayretlerimiz olacaktır. Ahmet Dai'den Asım Gündüz'e, Evliya Çelebi'den Ahmet Uluçay'a, Şair Şeyhi'den Gülten Dayıoğlu'na pek çok değeri yetiştiren Kütahya, kendi topraklarında, Dumlupınar Üniversitesi ile şehir dışından gelen gençlerimize de kapılarını açıyor.'

'MASANIN BERİSİNDE OLMAK BİZE DAHA FAZLA SORUMLULUK YÜKLÜYOR'
Bütün çalışanlarımızla birlikte Kütahya'ya yapılması gereken en iyi hizmeti ekip anlayışı içerisinde vermeye çalışacağını, masanın berisinde olmanın kendilerine bir üstünlük değil bir sorumluluk yüklediğinin bilincinde olduğunu ve bu bilinçle Kütahyalı vatandaşlarımıza sunacağımız her hizmette, kendimizi onların yerine koyarak kamu hizmetini kanunlar çerçevesinde olması gereken en hızlı şekilde yapacağını ifade eden Vali Çiftçi; “Verdiğimiz hizmetlerin sürecini zorlaştırmak için değil kolaylaştırmak için buradayız. Teknolojik gelişmelere uyum sağlayan, etkin sivil toplum katılımına açık, toplam kalitenin gerekliliğine inanan yeni bir anlayışla yönetişim yapacağız. Hesap vereceğiz, yönetimde şeffaf olacağız. Dünyanın neresine giderseniz gidin, ülkelerin, şehirlerin sahip oldukları zenginlikleriyle birlikte, içinde yoksulluğu, fakirliği fukaralığı barındırdığını da görürsünüz. Fakir ve fukaranın yanında olup onların dertlerini kendi derdimiz gibi gördüğümüzü ve onlara her anlamda yardım edeceğimizi, bu durumun da en önemli sosyal vazifemiz olduğunu söylemek istiyorum' şeklinde açıklamalarda bulundu.

'EĞİTİM KURUMLARIMIZ GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ'
Cehaletin insanlığın en büyük düşmanı olduğu bilinci içerisinde cehaletle mücadele adına başta eğitim kurumları olmak üzere herkese gerekli desteği sağlayacaklarını belirten Vali Çiftçi, Kütahya'nın gelişmesi için eğitime çok fazla destek vereceklerini de ifade etti.
Kütahya'da yaşayan herkese eşit mesafede yaklaşacaklarını belirten Vali Çiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Öğrencilerimizin, gençlerimizin, yaşlılarımızın, sanatçılarımızın, sporcularımızın, esnafımızın, çiftçimizin, ev hanımımızın, memurumuzun, çalışanımızın, emeklimizin her zaman yanında olacağız. Bizden yaşlı Kütahyalılara babamız, akranlarımıza arkadaşımız, küçüklere ise evladımız gibi yardım edecek ve onlara destek olacağız. Derdi olanı dinleyip derdine çözüm üreteceğiz. Yaptığımız veya yapamadığımız her işin geçerli ve mantıklı izahatını sizlerle paylaşacağız.Kütahya'nın gelişmesi adına farklı düşüncesi ve hayali olan girişimcilere, düşünürlere, sivil toplum örgütlerine her zaman kapımız açık olacak. Onları dinleyip, düşüncelerini ve hayallerini değerlendirip uygulama imkânı olanları faaliyete geçirip, Kütahya'nın geleceğine hep birlikte yön vereceğiz.'

'KÜTAHYA'NIN KAYNAKLARINI DEĞERLENDİRECEĞİZ'
Kütahya taşıdığı zengin tarihi ve kültürel mirası kadar, gelişmekte olan bir sanayiye, yer altı ve yer üstü kaynaklara da sahip. Dünyanın ilk antik borsasının kurulduğu bu şehir, termal kaynakları ile sağlık turizminin, tarihi kaynakları ile tarih turizminin merkezi haline gelebilecek çok ciddi bir turizm potansiyeli taşıyor. Ayrıca termal zenginlik, turizmin yanı sıra tarımda ve enerjide de kullanılıyor diyen Vali Çiftçi: 'Topraklarının yüzde elli ikisinin ormanlarla kaplı olması, Kütahya'yı doğal güzellikler bakımından tam bir cennet yapıyor' dedi.
'KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ'
Bütün bu çalışmaları ve hizmetleri bilimsel bir anlayışla, teknik imkânları ve bilimsel analizleri kullanarak kimseyi ötekileştirmeden birliği ve beraberliği hedefleyerek gerçekleştireceklerini belirten Vali Çiftçi; 'Ertuğrul Gazi'nin annesi Hayme Ana'yı bağrında barındıran, Kurtuluş savaşında mücadele etmiş şehitlerimize ev sahipligi yapan, Evliya Çelebi'yi dünyaya salan Kütahya'yı daha da ileriye götürmek boynumuzun halkımıza olan borcudur” dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com