Vali Çiftçi, Pazarlar'da inceleme yaptı

Vali Çiftçi, Pazarlar'da inceleme yaptı
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Simav ilçesinde önceki gün meydana gelen depremden etkilenen Pazarlar ilçesinde inceleme yaparak, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Simav ilçesinde önceki gün meydana gelen depremden etkilenen Pazarlar ilçesinde inceleme yaparak, vatandaşların sorunlarını dinledi. İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan ve İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ile ilçeye gelen Çiftçi, Kaymakam Murat Beşikçi ve Belediye Başkanı Ahmet Torun'dan deprem sonrası oluşan durum hakkında bilgi aldı.
Çadırlarda kalan vatandaşların sorunlarını dinleyerek hasarlı binaları inceleyen Çiftçi, yaptığı açıklamada, depremi haber aldığında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla arayarak gerekenlerin yapılmasını istediğini söyledi.
Olaydan 8 saat sonra yemek verilmeye başlandığını ve 30 saatte çadırların kurulduğunu ifade eden Çiftçi, şöyle konuştu:
''Türkiye tarihinde depremlerden sonra bu kadar hızlı bir şekilde depremzedelere ulaşılamamıştı. Allah daha büyük belalar vermesin. Pazarlar'a yeteri kadar çadır gönderdik. Gerekli olursa her türlü ihtiyacı karşılamaya hazırız. Pazarlar Kaymakamı ve Belediye Başkanı, büyük gayret göstererek çalışıyorlar. Halkımız tüm ihtiyaçlarını Kaymakam ve Belediye Başkanı'na iletebilir. Her türlü yardım halkımıza kısa sürede ulaşacaktır.''
Çiftçi, devletin her zaman vatandaşların yanında olduğunu dile getirerek, Pazarlar'da hasar tespit çalışması başlatıldığını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com