Vali Çiftçi'den Orman Bölge Müdürlüğüne ziyaret

Vali Çiftçi'den Orman Bölge Müdürlüğüne ziyaret
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.
Çiftçi, ilk olarak Yangın Harekat Merkezi'nin çalışmaları ve araç takip sistemi hakkında Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit'ten bilgi aldı.
İl genelindeki tüm birimlerde yangınları önlemek, çıkan yangınlara anında müdahale edebilmek amacıyla ciddi önlemler aldığını belirten Eryiğit, orman yangınlarına erken müdahale için Bölge Müdürlüğüne ait tüm araçların internet üzerinden araç takip sitemiyle kesintisiz izlenebildiğini anlattı.
Eryiğit, şunları kaydetti:
''Bu sistem sayesinde, herhangi bir yangın anında yangın mahallinin orman durumu, ziraat arazisi olup olmadığı belirlenmekte, ihbarın verildiği mevkiye en yakın araçların yönlendirilmesi sağlanabilmekte ve orman yangınlarına daha hızlı müdahale edilebilmektedir. 36 arazöz, 11 su ikmal aracı, 16 ilk müdahale aracı, 35 yangın gözetleme kulesi, 6 dozer, 5 greyder ve 350 yangın işçisi ile 7 gün 24 saat orman yangınlarına etkin müdahale için hazırız. Ormanlarda görülen her dumanın Alo 177'ye ihbar edilmesi önemli. İki adet Alo 177 Yangın İhbar Hattı ile ücretsiz hizmet veriyoruz. Buraya yapılan bildirimler, yangının bir doğal afete dönüşmeden hızlı bir şekilde müdahale edilmesi açısından çok önemli.''
Müdürlük girişinde bulunan ve yaklaşık 750 yaşında olan karaçam ağacından alınan örnek kesiti ilgiyle inceleyen Çiftçi, ''Orman Teşkilatının haftanın 7 günü 24 saat üzerinden fedakarca çalışmaları, her türlü takdirin fevkindedir'' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com