Vali Çiftçi'den Prof. Dr. Karaaslan'a ziyaret

Vali Çiftçi'den Prof. Dr. Karaaslan'a ziyaret
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, görevine geçen hafta başlayan Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı makamında ziyaret etti.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, görevine geçen hafta başlayan Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı makamında ziyaret etti.
Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kütahya'nın üniversitesi, sanayi kuruluşları ve diğer kamu kuruluşlarıyla ülkenin en önemli merkezlerinden biri olmaya aday olduğunu söyledi.
Buna karşı kentin şimdiye kadar beklenen hamleyi bir türlü gerçekleştiremediğine işaret eden Prof. Dr. Karaaslan, şunları kaydetti:
''Üniversitemizin 20 yıl gibi çok kısa bir geçmişi var. Üniversitemize olağanüstü bir misyon addetmek çok da gerçekçi olmaz. Ancak üniversite kendisinden beklenenleri bundan sonra kesinlikle yerine getirecek. Üniversitemiz, sanat damarlarını içeren çok önemli bir merkez haline gelecek. Başta akademik olmak üzere sağlık kuruluşları, turizm içerikli tesisler, sağlık turizmine yönelik tesisleriyle Türkiye'nin ve bölgenin önemli merkezlerden birisi haline gelecek. Dolayısıyla görevimizin ne kadar ağır olduğunu ve ne kadar sorumluluk getirdiğinin bilinci içerisindeyiz. Türkiye'nin ilk 10 üniversitesine girecek şekilde çalışmalarımızı programlayacak, bu tempomuz ve azmimiz hiçbir şekilde kırılmadan geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Atacağımız ilk adım laboratuvar konusunda yaşadığımız sıkıntının aşılması olacak ve her türlü imkanı seferber ederek üniversitemize merkezi bir laboratuvar kazandıracağız. Bu laboratuvarın bitişinden sonra üniversitemiz, ülkemiz ve dünya çapında büyük başarılara, buluşlara ve büyük icatlara imza atacaktır.''
Vali Çiftçi, Prof. Dr. Karaaslan'a yeni görevinde başarılar dileyerek, ünlü gezgin Evliya Çelebi ve ünlü ressam Ahmet Yakupoğlu'nun resimleri bulunan birer çini tabak ve çiçek hediye etti.
Ziyarette, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Oda Meclisi Başkanı Nihat Delen, Oda Başkanvekili İsmet Özotraç, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Borsa Meclisi Başkanı Ali Berber, Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ceylan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ve daire müdürleri hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com