Vali Coş şikayet etti, RTÜK 'espridir' dedi

Vali Coş şikayet etti, RTÜK 'espridir' dedi
Adana Valisi Coş, Fatih Portakal'ın kendisiyle ilgili yorumlarını RTÜK'e şikayet etti. Ancak RTÜK, Portakal'ın eleştirisinde ceza gerektirecek bir durum olmadığını bildirdi.
Vali Hüseyin Avni Coş'a RTÜK şoku!

Milliyet'in haberine göre; Vali Coş, Fatih Portakal ile Türkiye Trendleri adlı programda hakkında, "Sağı solu oynuyor", "Ağzından çıkanı kulağının duymadığı belli", "Kırklareli'nde aşk-ı memnu durumu var", "kulağında vatandaşla girdiği kavgadan dolayı yara izi var" ifadelerinin aile saadetine ağır darbe olduğunu kaydetti. RTÜK, ifadelerin espri amaçlı söylendiğini Fox TV'ye ceza verilmesini gerektirecek bir konu bulunmadığı kararını alırken Vali Coş'a, "İddiaların gerçekliği tarafımızdan bilinemez. Mahkemelere başvurarak cevap ve düzeltme hakkını kullanabilirsiniz" tavsiyesinde bulundu.
 
Yasak aşk iddiası
 
Vali Coş, avukatları aracılığıyla RTÜK'e yaptığı başvuruda Fatih Portakal İle Türkiye Trendleri adlı programda "Sağı solu oynuyor" ve "Ağzından çıkanı kulağı duymuyor" ifadeleriyle kendisine aşağılanarak hakaret edildiğini kaydetti. Coş, "Kırklareli'nde aşk-ı memnu durumu var" ve "kulağında vatandaşla girdiği kavgadan dolayı yara izin var" sözleriyle de yasak aşk yaşadığı iddiasında bulunulduğunu ve bunun aile saadetine ağır darbe olduğunu belirtti. Coş'un avukatlarının şikayet dilekçesinde, "Kırklareli'nde aşk-ı memnu durumu var ifadesi aile saadetine ve hayatını ağır bir darbe niteliğindedir. Aşk-ı memnu diğer bir ifade ile yasak bir aşkın Sayın Valimizin görev yaptığı hiçbir ilde ve görevinde yaşanmadığı sabittir" ifadeleri yer aldı. 
 
Espri yapmışlar
 
Şikayeti inceleyen RTÜK uzmanları ise, hazırladıkları raporda; programda güncel bir konunun espritüel bir dille ele alındığını belirterek, "Vali Coş hakkında yapılan sohbet herhangi bir iftira ya da hakaret içermemekte ayrıca eleştiri sınırları ötesine geçmemektedir. Vali Coş hakkında sarfedilen 'sağı solu oynuyor' cümlesi Vali Coş'un halka hitap biçiminin eleştirilmesi üzerine yaptığı açıklama için söylenmiştir. Eleştiri konusu olan Vali Coş'un kullandığı kelime ise konuklar tarafından söylenmemiştir. Vali Coş'un Kırklareli'nde görev yaptığı sırada yasak aşk yaşadığı yönündeki iddialar, 'olduğu iddia ediliyor', 'söyleniyor' gibi ifadelerle anlatılmış, ortada kesin bir durumun varlığından söz edilmemiştir" dedi.
 
Mahkemeye git
 
Üst Kurul ise, rapor doğrultusunda yaptığı görüşmede, RTÜK mevzuatına herhangi bir aykırılık bulunmaması nedeniyle Fox TV'ye ceza verilmemesini oybirliği ile kararlaştırdı. RTÜK, Coş'a, iddialarında ısrarcı olması halinde, "Ayrıca iddialara ilişkin gerçekliğin tarafımızdan bilinemeyeceği, bunun da birlikte mahkemelere başvurularak düzeltme ve cevap hakkının kullanılabileceği açıktır" tavsiyesinde bulundu.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com