Vali, DPÜ'ye veda etti

Vali, DPÜ'ye veda etti
Kütahya Valiliği'nden Ordu Valiliği’ne tayin edilen Kenan Çiftçi, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Ahmet Karaaslan’a veda ziyaretinde bulundu.

Kütahya Valiliği'nden Ordu Valiliği’ne tayin edilen Kenan Çiftçi, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Ahmet Karaaslan’a veda ziyaretinde bulundu. 

Kütahya’da görev yaptığı 2 yıl süre zarfında Üniversiteden çok büyük destek gördüğünün altını çizen Kenan Çiftçi, Dumlupınar Üniversitesiyle ortaklaşa olarak organize edilen pek çok projede birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Konuşmasına”Sizleri Özleyeceğiz” sözleriyle başlayan Kenan Çiftçi, "Ben başta size ve bütün ekibinize teşekkür ediyorum. Hakikaten bizim yaptığımız tüm işlerde; festival, etkinlik, eğitim, sosyal aktivite ve buna deprem çalışmaları da dâhil her anlamda Üniversite yanımızdaydı. Her alanda, bizim işimizin her noktasında Üniversitenin bize destek olduğunu gördüm. 2 yıllık çalışma süresinde eğer Valiliğin çalışmaları başarılı addedilirse bu başarıda Üniversitenin payı yüzde 90’lara varır. Ben diğer illerde nasıldır bilmiyorum ama böyle değilse bile burada olduğu gibi karşılıklı destek olunmasından yanayım. Görev yaptığım süre içerisinde; kamu kurum ve kurluşları, sanayiciler ve toplumla iç içe girmiş bir üniversite örneği sergilediniz. Allah razı olsun diyorum. Bütün hafızaların en güzel noktaları vardır. Orada daima yer alacak ve devamlı da örnek olarak anlatılacaksınız. Ben buradan giderken Üniversitenin, Üniversitede çalışan hocaların ve Üniversitenin bakış açısının ciddi bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Diliyorum ki diğer üniversitelerde de burada olduğu gibi kardeşlik çerçevesinde çalışmalar sürdürülür. Ben bir çok yerde çalıştım, bu şekilde Üniversitenin bizatihi kamu kurum ve kuruluşlarının içerisine girip onlara destek olduklarını burada gördüm. Katkılarınızın tamamından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Veli Kenan Çiftçi ile çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Ahmet Karaaslan ise, “Sizi özlemle ve hasretle anacağız. Doğrusu biz de sizin gibi bir Vali ile mesai beraberliği içerisinde olduğumuz için kendimizi herzaman şanslı addettik. Bizden gelecek hiçbir talebe bu güne kadar hayır demediniz. Kütahya sizin göreviniz süresince bu güne kadar hiç görmediği yatırımları gördü, hizmetleri gördü, birlik beraberlik ruhunu yakaladı.

Açılan bu kapı güzel bir başlangıç teşkil ediyor. Sizin de söylediğiniz gibi diğer vilayetlerdeki üniversite-valilik işbirliği için güzel bir model oluşturduğumuzu düşünüyorum. Sizi gerçekten özleyeceğiz ama hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Hizmetleriniz için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Çiftçi’ye görevinde başarılar dilerken, üniversite öğrencilerinin el emeği ile yaptıkları bir çini tabağı ile üniversitenin anı tabağını takdim etti.

Veda ziyaretinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Prof. Dr. Osman Genç, Prof. Dr. Kaan Erarslan, Sosyal Sorumluluk Projeleri Birimi Yöneticisi Prod. Dr. Osman Şan da hazır bulundu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com