Vali Gezi açılışında konuştu

Vali Gezi açılışında konuştu
"Müdahale etmekte tereddüt etmeyiz"

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Gezi Parkı açılışını yaptı. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte açılışa katılan Vali Gezi direnişçilerine gözdağı verdi. Parkın yeni halini öven Vali 'Parkımız herkes içindir, kimseye yada hiçbir gruba ait değildir. Aileler yaşlılar çocuklar gençler içindir. Herkes burada bir parkta olması gerektiği gibi davranmalıdır. Aksi halde gereğini yapmakta tereddüd etmeyiz.' diyerek parkta forum yapmak için biraraya gelmek isteyenleri üstü kapalı tehdit etti.

Vali Mutlu açıklama yaparken konuşma boyunca arkasında duran Kadir Topbaş'ın hiç konuşmaması da dikkat çekti.

İKİNCİ 'IHLAMUR KOKULARI' VAKASI

Daha önce de Gezi Parkındaki müdahaleler sırasında söylediği 'Gençler, Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu?' şeklindeki romantik benzetmelerine açılışta bir yenisini daha ekledi. Parkın yeni düzenlenmiş halini 'cennetten bir köşeye' benzeten Vali Belediye Başkanı Topbaş'a da övgüler yağdırdı.

TAKSİM DAYANIŞMASININ ÇAĞRISI HUKUK DIŞI

Hüseyin Mutlu konuşması sırasında Taksim Dayanışmasının akşam parkta forum yapmak için çağrıda bulunduğunun söylenmesi üzerine bu çağrının hukuk dışı olduğunu söyledi. Konuşmalarında devamlı kendiyle çelişen Vali önce bizden izin almadılar dedi ardından da yürüyüş, toplanma yapmak her vatandaşın hakkıdır biz de bu hakka saygı duyarız dedi. Soru soran bir kadın gazteciyi de önce Dolmabahçe'deki toplantıda olduğunu söyledi ancak kadın gazeteci kendisinin gelmediğini söyledi. Bu cevap üzerine 'İnsanlar çift yaratılıyor, ne kadar benziyorsunuz. Kardeşiniz olabilir belki' diyerek durumu toparlamaya çalıştı.

Son olarak Vali genel olarak gezmek ve yapılan değişiklikleri görmek için geldiklerini asıl açılışın akşam yapılacağını söyledi.

Valinin konuşma yaptığı sırada bir grup eylem yapıp 'Her yer Taksim, Her yer direniş' sloganı attı.(MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com