VALİ GÜVENÇ, HİLVAN’I ZİYARET ETTİ

VALİ GÜVENÇ, HİLVAN’I ZİYARET ETTİ
VALİ GÜVENÇ, HİLVAN’I ZİYARET ETTİ

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ve çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesini ziyaret etti.
İlk olarak Hilvan ilçesine bağlı Gölcük köyüne geçen Vali Güvenç, burada İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 5 kilometrelik yolda incelemelerde bulunarak İlçe Kaymakamı Uğur Sezer’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Köy meydanında vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Güvenç, stabilizesi yapılan yolun iki ay içerisinde asfaltlanacağını anlattı. Güvenç, daha sonra köy içerisinde bulunan ve boşaltılan İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binasında incelemelerde bulundu. Köylüler, Vali Güvenç’ten boşaltılan yerin taziye evi olmasını isterken, Güvenç konuyu inceleyip değerlendireceklerini söyledi.
Daha sonra Vali Güvenç, yine Hilvan'a bağlı; Gölebakan, Eşkaya, Mantarlı, Arcabulak bağlantı yollarını inceledi ve yolların en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması için ilgililere talimat verdi. Burada köylü vatandaşlara seslenen Güvenç, "Vatandaşlarımız su şebekelerini yenileyin diyor, biz daha onlar söylemeden ihalesini yapmışız. Kuyu açın diyorlar ihalesini yapmışız. Yolu yapın diyorlar yapıyoruz, köy içini yapıyoruz. Sıkıntı yok. Devlet olarak köylülerimizin yanındayız" dedi.
Güvenç, köylerdeki incelemelerinin ardından ilçe merkezinde yapılan Hilvan Çok Amaçlı Toplum Merkezi açılışını gerçekleştirdi. Çocuk gelişimi, biçki-dikiş-nakış ve bilgisayar kursuna katılan vatandaşlarla sohbet eden Vali Güvenç, burada yaptığı konuşmada Hilvan'daki çalışmaları anlatarak, "Kurum amirlerimizle birlikte sizin hizmetinizdeyiz. Şimdi de burada kadınlarımıza ve çocuklarımıza hizmet etmek için güzel bir eğitim yuvasının açılışını yapıyoruz" diye konuştu.
Ülke olarak çok çalışılması gerektiğini söyleyen Güvenç, daha verimli olarak yorulmadan usanmadan bu çalışmaların devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Vali Güvenç, eğitimin önemine vurgu yaparak şöyle dedi:
"Çıtamızı yükseltmemiz gerekiyor. Bu da eğitilmiş insan gücüyle oluyor. Akıllı, çalışkan ve gayretli insanların eliyle oluyor. Bu yüzden eğitime azami yatırımı yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde son iki üç yıldır ilk defa Milli Savunma Bakanlığı'nın bütçesinden daha çok parayı hükümetimiz Milli Eğitim bütçesine ayırıyor. Çocuklarımızın önü açılsın, ufku açılsın, dünyayı tanısınlar, ziraatı daha iyi yapsınlar, tarımı daha iyi yapsınlar, hayvancılığı daha iyi yapsınlar, ülkemizin ihracatını arttırsınlar, işsizlik azalsın varlık gelsin, varlıkla beraber huzur gelsin. İnsanlar birbirini daha çok sevsin diye..."
Daha sonra Vali Güvenç, Karacurun Kur'an Kursu ve Camii inşaatının temel atma törenine katıldı. Güvenç, temel atma törenin ardından Hilvan Kaymakamlığı Gelişim Merkezi'ni ziyaret etti. Burada gitar çalan kız çocuklarının müzik dinletisine katıldı. Çocukların gösterilerini izleyen Güvenç, çocukların Türkçe ve İngilizce seslendirdikleri ilahiyi de ilgiyle dinledi. Vali Güvenç, çocuklara oyuncaklar dağıtıp öğrencilerle sohbet etti. Son olarak Kadın Kültür Merkezi'ne geçen ve burada kadınların hazırladıkları el işi sergiyi gezen Güvenç, kadın kursiyerleri tebrik etti. Vali Güvenç’e, Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer, Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve ilgili daire amirleri eşlik etti.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com