Vali halen Ali İsmail'in neden öldüğünü bilmiyor!

Vali halen Ali İsmail'in neden öldüğünü bilmiyor!
Eskişehir Valisi; 'Ali İsmail protestoda öldü'

Gezi olayları sırasında Eskişehir'de polis ve siviller tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın davasında Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi güvenlik gerekçesiyle yargılamanın başka bir ilde devam etmesini istedi.

Bu konuda Valilik ve Savcılıktan görüş isteyen mahkemeye Valinin cevabı ne yazık ki şaşırtmadı. Ali İsmail'in öldüğü ilk günlerde de 'arkadaşları yapmış polisin üstüne atmış olabilir' şeklinde açıklamalarda bulunan vali bu seferde dövülerek öldüğü kamera kayıtlarında sabit olan Korkmaz'ın protestolarda öldüğünü iddia etti.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 27 Eylül'de mahkemeye gönderdiği yanıtta Ali İsmail Korkmaz'ın ‘protesto olaylarında yaralandığı iddiasıyla gittiği hastanede öldüğünü’ söyleyerek davanın başka bir yerde görülmesini istedi.

Tuna, DHKP/C ile yıllar önce lağvedilmiş olan ‘THKP/C Devrimci Yol-Devrimci Gençlik’ adlı örgütlerin Korkmaz’ı bahane edip çatışma ortamı yaratmak istediklerini, ‘örgüt bağlantılı’ avukatların duruşmaya katılıp provokasyon çıkarabileceğini öne sürdü. Kanıt olarak, Eskişehir Barosu İnsan Hakları Komisyonu’nun açıklamasında çekilmiş resimler gösterildi. Korkmaz’ın dövülmesinden sonra “Birbirlerini dövüp suçu polise attılar” diyen Tuna, “Eskişehir Valisi’nin beyanları üzerinden vali, emniyet ve hükümet başta olmak üzere kurumlara yönelik anti-propaganda yapmaktadırlar” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com