Vali Kadir Koçdemir ESO ve Teknoloji Firmaları Eskişehir için bir araya geldi

Vali Kadir Koçdemir ESO ve Teknoloji Firmaları Eskişehir için bir araya geldi
Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Teknoloji Firmaları Eskişehir için bir araya geldi.

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Teknoloji Firmaları Eskişehir için bir araya geldi.
Eskişehir Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda ESO Başkanı Savaş Özaydemir ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde çalışmalarını sürdüren bilişim firmalarıyla bir araya gelen Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, firmaların çalışmaları hakkında bilgi aldı.
ESO Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Vali Koçdemir, Eskişehir’in 2013 yılında Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti ilan edildiğine değinerek, "Şehrimizin potansiyeli öğrenmek ve yapmak istediğimiz projeleri konuşmak için bir araya geldik. Cumhuriyetimizin 90. yılını da kutlayacağımız 2013’te şehrimize çok önemli projeler kazandırmak istiyoruz" dedi.
Eskişehir’de yapılacak projeler içerisinde en önemlilerinden bir tanesinin “Sanorama” adında bir müzenin olduğunu açıklayan Koçdemir, söz konusu müzenin yüksek teknolojiye sahip ve 3 boyutlu bir sunumla hizmet vereceğini açıkladı. Koçdemir, "Çeşitli dönemlere ve devirlere ait zamanlar, dönemler Eskişehir’de kuracağımız müzede simülasyon ya da benzeri teknoloji ile canlandırılacak. Müzeye gelenler örneğin 13. Yüzyılda Yunus Emre’nin yaşadığı zamanı sanal olarak yaşayacaklar ve benzeri örnekler çoğaltılabilecek. Ülkemizde çokta örneği olmayan bu müzeyi Eskişehirli teknoloji üreten firmalarımızla hayata geçirmek istiyoruz. Cep telefonu uygulamalarını gündeme getirmek istiyoruz. Sadece şehir merkezi değil il genelinde görülmesi gereken yerlerin navigasyon ve tanıtımı cep telefonları için yapılması gerekmekte. Birkaç ayrı dilde ve sesli yapılabilecek olan bu uygulamayı Eskişehir’de yapılsın ve yerli yabancı turistler kullansın istiyoruz."
Vali Dr. Kadir Koçdemir’in açıklamalarından sonra bir değerlendirmede bulunan Özaydemir, projeler konusunda Eskişehirli teknoloji firmalarının hazır olduğunu belirterek, "Teknoloji Geliştirme Bölgemizde bilişim ve yazılım teknolojileri alanında çalışan firmalarımız var. Bu firmalarımız projeler de görev almaya hazır. Şehrimize bir şeyler kazandıralım ve adını duyuralım" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com