Vali Kahraman'dan Yollarbaşı Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooparatifine Ziyaret

Vali Kahraman'dan Yollarbaşı Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooparatifine Ziyaret
Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Yollarbaşı Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret ederek incelemelerde bulundu

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Yollarbaşı Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyarette konuşan Vali Süleyman Kahraman, Yollarbaşı Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından uygulanan Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Projesinin bölgenin yüz akı olan projelerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Projenin bölgenin hem ekonomik hem de tarımsal alanda ilerlemesine katkı sağlayacağını ifade eden Vali Kahraman, bu projenin bölge halkının birlik ve beraberlik içerisinde olmasında örnek teşkil ettiğini vurgulayarak, “Kooperatifçilik anlayışıyla yaygınlaşan toplu hayvan yetiştiriciliğinin bireysel olarak yapılan hayvancılığa göre daha kazançlı ve avantajlı olduğunu ifade etti. Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Projesi uygulama alanını yerinde inceleyerek eksiklikler ve proje hakkında bilgi alan Vali Kahraman, projenin hayata geçirilmesinde gerekli desteği vereceklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Öte yandan, Vali Kahraman proje uygulamasının sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için gerekli olan yol, su ve elektrik gibi alt yapı konularında eksiklikler varsa bunların giderilmesi için ilgili daire müdürlerine talimat verdi. Vali Kahraman, daha sonra Yollarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Sarıüzüm’ü makamında ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com