Vali Kenan Çiftçi, Çinikent İlköğretim Okulu'ndaki bilgilendirme toplantısına katıldı

Vali Kenan Çiftçi, Çinikent İlköğretim Okulu'ndaki bilgilendirme toplantısına katıldı
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Çinikent İlköğretim Okulu ve İş Okulunda yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Çinikent İlköğretim Okulu ve İş Okulunda yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.
Vali Çiftçi, Çinikent İlköğretim Okulu ve İş Okulunda İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Çekiç, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İş-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz ile iş adamlarının da katıldığı bilgilendirme toplantısında yürütülen çalışmalar ve istekler hakkında bilgiler aldı. İlk olarak rehber öğretmenden okul hakkında genel değerlendirme alan Vali Çiftçi, daha sonra eğitim öğretim gören öğrencilerin işe yerleştirilmeleri konusunda iş yeri koordinatörü Mestan Koca’dan bilgiler aldı.
Çinikent İlköğretim Okulu ve İş Okulunda Turuncu Uygulama Kafeteryasında öğrenciler tarafından hazırlanan kahvaltı eşliğinde yapılan bilgilendirme toplantısında 21 yaş grubunda eğitim alan öğrencilerin ailelerinin 21 yaşından sonra ne iş yapacakları konusunda gelecek kaygısının olduğunu ifade eden Koca, öğrencilere ön yargı ile yaklaşıldığını ifade ederek mevcut 19 öğrencinin 4 alanda işe yerleştirilebileceğini açıkladı.
Vali Çiftçi, “Ben bu sunumdan fazlasıyla bilgilendim. Sizler bunları anlatırken aklıma birçok fikir de geldi. Bizim restore ettiğimiz tarihi konaklardan birini bu öğrencilerimiz işletebilir. Tabi işverenlere de bunlar anlatılmalı. Bende bunları söyleyeceğim. Sizlere de çocuklarımızı yetiştirdiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bir konuya da ilgilimizi çektiniz ve bunlara yardım etmemizi istediniz. Ben 4 alanda 19 öğrenci olduğunun notunu aldım bunlarla ilgili bir çalışma yapacağım. Herkesin bir sorunu olabilir, bir özrü olabilir. İnsan kendine baktığında mutlaka bir özür bulabilir. Önemli olan toplumun o insanları ötekileştirmeden benimseyip bizim insanımız deyip onlara yapabilecekleri işleri vermek” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com