Vali Kocatepe incelemelerde bulundu

Vali Kocatepe incelemelerde bulundu
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Gediz ilçesini ziyaret ederek bazı tesislerde incelemelerde bulundu.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Gediz ilçesini ziyaret ederek bazı tesislerde incelemelerde bulundu.
Gökler beldesinin yol asfaltlama çalışmalarını başlatmak üzere Gediz'e gelen Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hacıbaba köyünde kendisini karşılayan Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ile birlikte Gediz-Eskigediz arasında yapımı devam eden duble yolda incelemelerde bulundu.
Ardından Umurbey Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu inşaatını da inceleyen Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, aynı mahallede 2009-2010 Eğitim Öğretim yılı ikinci döneminde hizmete giren Anadolu Öğretmen Lisesi'ne geçerek idarecilerden yeni okul binası ve yurt hakkında bilgi aldı.
Buradan Gediz Organize Sanayi Bölgesi (GOSB)'ne giden Vali Şükrü Kocatepe, GOSB' de faaliyet gösteren İç Ege Giyim Sanayi, BTK Seramik ve Egemar Mermer Sanayi fabrikalarını dolaştı.
Bu fabrikalarda gerçekleştirilen üretim, istihdam ve pazarlama konularında şirket yöneticilerinden ayrıntılı bilgiler alan Vali Şükrü Kocatepe, Organize Sanayi Bölgesi'ne yeni yatırımcı çekilerek üretim ve istihdamın artırılması için sıkı bir arayış içine girilmesi gerektiğini söyledi. Bu kuruluşlardaki ziyaretini tamamlayan Vali Şükrü Kocatepe, Alpino Mobilya firmasına ait inşaatı inceledikten sonra GOSB' den ayrılarak, HG Doğalgaz Çevrim İstasyonuna uğradı ve yetkililerden istasyondaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Daha sonra yol asfaltlama çalışmalarını başlatmak üzere Gökler Beldesine geçen Vali Kocatepe'yi belde girişinde bekleyen Gökler Belediye Başkanı Murat Bardakçı ve yönetimi ile belde halkı alkışlarla karşıladı.
Gökler Beldesinin karayolu bağlantısını sağlayan 6.5 kilometrelik bozuk yolda düzenleme ve genişletme çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltlama için tören düzenlendi. Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, AKP Gediz İlçe Başkanı Ahmet Tan, Gökler Belediye Başkanı Murat Bardakçı, ilçe idare amirleri, çevre belediye başkanları ve belde halkı katıldı.
Yolda asfaltlama çalışmalarının başlamasından sonra Gökler Belediye Başkanı Murat Bardakçı'dan belde hakkında bilgi alan Vali Şükrü Kocatepe, daha sonra belediye önüne giderek vatandaşların dertlerini dinledi.
Burada misafirlere kıymalı pide, bölge yiyeceklerinden gözleme, bal, kaşar peyniri, ayran ve karpuzdan oluşan yemek verildi.
Yemeğin ardında Vali Kocatepe, Kaymakam Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Saraoğlu, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Nazlı ve AKP Gediz İlçe Başkanı Tan'a Gökler Belediye Başkanı Murat Bardakçı tarafından teşekkür plaketi verildi.
Tören sona erdikten sonra Gapsan Plastik Sanayi firmasını inceleyen Vali Kocatepe bölgeden ayrılarak Kütahya'ya döndü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com