Vali Mehmet Ufuk Erden'in bayram mesajı

Vali Mehmet Ufuk Erden'in bayram mesajı
Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında “Bayramlar hayata yeniden ve büyük bir güçle tutunmak üzere pozitif enerjiler topladığımız müstesna günlerdir” dedi.

Kurban Bayramı’nı milletçe barış ve huzur içerisinde kutlamayı arzu ediyoruz” dedi. Türk milletinin bayramlar ve özel günlerde diğer milletlere oranla birlik beraberliğe daha fazla önem verdiğini de kaydeden vali Erden, “Birlik beraberliğimizi arttıran bayramları, bayram gibi yaşamalıyız” dedi.

Vali Mehmet Ufuk Erden mesajında şunları söyledi; “Yeryüzünde mensuplarının sayısı 1 milyarı geçen barışın ve huzurun sembolü İslam Dininin iki büyük bayramından birisi olan Kurban Bayramına ulaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bizleri diğer milletlerden ayıran, sevinçte ve üzüntüde birlik olmamızdır; elimizde olanın yarısını olmayana vermemizdir. Büyüğümüzün küçüğüne sevgisi, küçüğün büyüğüne gösterdiği saygı bizleri sevgi ve saygı ortamında buluşturur. Bizi birlik ve beraberlik içinde yaşatan, huzur ve güvenle milletçe nice bayramlar daha kutlamak için, bayramları gerçekten bayram gibi yaşamak gerekir.

Komşularımız, yaşlılarımız, hastalarımız, kimsesizlerimiz de bu güzel günlerin mutluluk ve sevincinden nasibini alsın diye her birimiz en yakınımızdan başlamak üzere güler yüzle büyüklerimizi ziyaret etmeli ellerini öpmeli, küçüklerimizi sevgi ile kucaklamalı, bayramlarını tebrik etmeliyiz. Tüm bu davranışlar hem inancımızın hem de geleneklerimizin yüzyıllardır yerine getirdiğimiz sembolleridir. Bu duygularla Uşak halkının ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum”(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com