Vali Mutlu beyaz bereliler için ne dedi?

Vali Mutlu beyaz bereliler için ne dedi?
Vali Hüseyin Avni Mutlu, Hrant Dink'i anma törenlerinde beyaz bere takan polisler hakkında konuştu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,Dink anmasındaki beyaz bereli polislerle ilgili açıklama yaptı. Mutlu, "Bilemiyorum, hangi gerekçeyle bunu takma lüzumunu hissetmişlerdir, ama kendilerine verilmiş olan bir malzeme. Tabiki, hassasiyet, dikkat, böyle bir güne mahsus özen itibariyle bunun bütün personeller tarafından farkedilir olması ve bu hassasiyetin gösterilmesi icap eder" dedi.

Görev yeri değiştirilen polislerin, valilik ve emniyet müdürlüğüne dava açmaya başladıkları yönündeki soruya ilişkin Vali Hüseyin Avni Mutlu, "Hukuk, her zaman için caridir. Gerekli olan müracaatları herkes yapabilir" dedi.

Mutlu, Hrant Dink anmasında polislerin beyaz bere takmasının eleştirildiği hatırlatılınca, o gün, çok sayıda polisin görev yaptığını, o kadar polis içerisinde ise iki kişinin beyaz bereyle görüntülendiğini belirterek, "Bu kadar personel içinde 2 kişinin, zaten mevzuatta var olan bu tür bir başlığı kullanmalarında mevzuat açısından bir engel yok. O gün, orada onlarca, hatta belki yüzlerce personelimiz var. Bu personel içinde 2 tanesinin kendilerini bu şekilde daha iyi hissetmeleri, bilemiyorum, hangi gerekçeyle bunu takma lüzumunu hissetmişlerdir, ama kendilerine verilmiş olan bir malzeme. Tabiki, hassasiyet, dikkat, böyle bir güne mahsus özen itibariyle bunun bütün personeller tarafından fark edilir olması ve bu hassasiyetin gösterilmesi icap eder. Netice itibariyle şunu da söyleyeyim; biz bunu farkettiğimiz anda zaten gerekli uyarıyı yaptık ve bütün personellerimizin üzerinde bu tür dikkat çekici bir görüntü vermemeleri yönünde de gerekli talimatı o anda verdik" diye konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com