Vali Mutlu eylemcilerle görüşme yaptı!

Vali Mutlu eylemcilerle görüşme yaptı!
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Dolmabahçe'de Gezi Parkı direnişçilerilyle bir araya geldi. Görüşme sabah saatlerine kadardevam etti.

Görüşmeye katılan eylemcilerden biri sözü alarak Vali Mutlu ile görüşmeye gelme nedenini “Buraya bir grup adına gelmedik. Valimizin Twitter üzerindeki daveti üzerine geldik. Var olan sorunları, kendi düşüncelerimizi samiyetine güvendiğimiz Valimizle görüşemeye geldik. Daha demokratik bir ortamda bu sürecin barışçıl bir ortamda ilerlemesini sağlayacak” şeklinde açıkladı.

“KOKOREÇ YOKSA GELMEM”

Eylemciler “Sizin de Geziye gelmenizi isterdik” şeklindeki konuşmaları üzerine Mutlu, “Vallahi gelmek isterim. Samimi söylüyorum” dedi.

Eylemciler, “Kimsenin güvenliğe ihtiyacı yok güvenliğinizi sağlarız diyerek” Vali Mutlu’yu Gezi Parkı’nda öğle yemeğine davet etti. Davet üzerine Vali Mutlu, “Kokoreç yoksa gelmem. Kokoreç varsa gelirim” dedi.

HEM SİTEM HEM MEMNUNİYET

‘İyi sabahlar’ diyerek sözlerine başlayan Vali Mutlu,  görüşmeye katılımın beklediğinden daha fazla olması nedeniyle memnuniyetini dile getirdi. Görüşmeye katılan direnişçilerin böle bir görüşmenin geç kaldığı için katılımcıların hem sitem ettiğini, hem de düşünce ve duygularını paylaşabildikleri için memnun olduklarını belirtti.

Çevre duyarlılığı çevresinde hareket eden gençlere çağrı yaptıklarını hatırlatan Vali Mutlu, çevre haricinde birçok konuda düşüncelerin paylaşıldığını ve empati ortamının oluştuğunu bildirdi. Vali Mutlu, bu tarz görüşmelerin sürekliliği konusuna vurgu yaparak ‘bir defaya mahsus görüşmek değil, sürekli olanını kalıcı olanını tercih ediyorum’ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com