Vali PKK'nın Yeni Hedefini Açıkladı

Vali PKK'nın Yeni Hedefini Açıkladı
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, PKK'nın İstanbul'daki yeni hedefini açıkladı...

İstanbul Valisi Mutlu, terör örgütünün 'Öz savunma gücü' adlı bir yapılanmayla, üniversitelerdeki protestoları düzenlediğini söyledi: Örgüt şimdi lise gençliğini de olayların içine çekmeye çalışıyor...

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Dolmabahçe gerginliğinde polis tekmesiyle bebeğini düşürdüğü öne sürülen kadının, emniyet müdürüne ilk vuran kişi olduğunu söyledi. Mutlu, son zamanlarda üniversitelerde, liselerde ve Dolmabahçe'de yaşanan gerginliği Akşam gazetesine anlattı.

Vali Mutlu: 'Terör örgütü 'Öz savunma gücü' yapılanması ile kentte lise gençliğini protestolar ve olayların içine çekmeye çalışıyor. Bazı radikal sol örgütlerle işbirliği de yaparak lise gençliğine protesto ve boykot zemini yaşatmaya çalışıyorlar. Liselileri tahrik etmeye çalışıyor. Sarıyer Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde yaşanan kantin protestosunu da bu yönden titizlikle inceliyoruz' dedi.

KANTİN GERGİNLİĞİ

Sarıyer Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde yaşanan protesto ve öğrencilerin gözaltına alınma olayını değerlendiren Vali Mutlu, 'Lise kantininde fiyatlara zam yapılınca bazı öğrenciler, evden getirdikleri yiyecekleri okul arkadaşlarıyla paylaşarak zam yapan kantini protesto ediyorlar. Okul yöneticilerinin haber vermesi ile olay yerine polis geliyor.

Olayın başlangıcında üç kişi var, iki tanesi öğrenci değil. Bir tanesi öğrenci, sonradan onlara bir öğrenci daha katılıyor. Bunun üzerine talimat verdim; hem o okul kantini hem de tüm İstanbul'daki kantinleri incelemeye aldık.

Kantinlerden kaynaklı sıkıntı yaşanmasını istemiyorum' diye konuştu.

KARARI ASAN ARANIYOR

İstanbul Üniversitesi'nde arama kararıyla ilgili, 'rektör yardımcısının yazılı talebi üzerine 5 yıldır mahkemeden alınan karar' diyen Vali Mutlu 'Ancak bu karar ilgili makamlara dağıtılıyor öğrenciler duyurulmuyordu. Bu sene mahkemeden alınan karar ilgili makamlara bildirilsin yazısı yanlış değerlendirilmiş. Okulun çeşitli panolarına da asılmış. Rektörün de haberi yok. Şimdi bu kararların kim tarafından ne gerekçeyle panolara asıldığını inceletiyoruz ' şeklinde konuştu.

İLK VURAN O KADIN OLDU

Çok tartışılan polisin Dolmabahçe'de orantısız güç kullandığı ve bir kadının çocuğunu düşürdüğü iddiaları ile ilgili de konuşan Vali Mutlu şunları söyledi: 'Olayla ilgili inceleme tamamlandı. Görüntüler açık. İlçe Emniyet Müdürüne ilk vuran kişi, çocuğunu düşürdüğünü söyleyen kadın. Gaz sıkılınca kaçıyor. Daha sonra hastaneye karın ağrısı şikayeti ile gidiyor. Hastanede çekilen ultrasonda çocuk düşürdüğü ortaya çıkıyor. O gün oraya farklı gruplar geliyor ancak sadece iki noktada polis müdahalesi oluyor.

HEDEF GENÇLER

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sağlıklı düşünme ve araştırma yeteneğini henüz kazanmamış, kendisine verilen değeri kabullenmeye hazır, bir geçiş dönemi içinde bocalayan liseli gençlerin, terör örgütlerinin iştahını kabarttığını söyledi. Mutlu, 'Öğrencilere yönelik oluşturulan yapılanmaların çokluğu dikkat çekiyor. Her örgütün lise gençliğine yönelik örgüt içi oluşumları bulunuyor' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com