Vali Yardımcısından Suriyeli militanlara yardım

Vali Yardımcısından Suriyeli militanlara yardım
Hatay Vali Yardımcısı Mehmet Eriş’in verdiği emir ile Suriyeli militanlara para dolu koliler yollandığı ortaya çıktı. Kolileri taşıyan aracı kullanan şoför A.G.’in ifadesinde Eriş’in kendisine “eşya” taşıyacağını söylediğini aktardı.

Sol haber Portal’ın yaptığı habere göre Hatay Vali Yardımcısı Mehmet Eriş’in yetkilendirdiği bir araçta 13 ayrı kolide para bulunmasıyla ilgili soruşturmayla alakalı ifade veren A.G.’nin  iafdelerine ulaşıldı. Eriş’in kendisini yanına çağırdığını ve beyaz montlu bir adam ile birlikte eşyalarını gümrük noktasına getirmesini istediğini söyledi.  Para dolu kolilerin bir kısmının yakalanması üzerine beyaz montlu kişi, yol boyunca birlikte hareket ettiği şahısların aracı yağmaladıklarını iddia etti.
 
Bizzat Eriş’in talimatıyla yola çıktığını belirten A.G.  “Bunları, kendilerinin belirlediği, idare nezaretinde olan kırmızı Isuzu kamyonetle gümrüğe, kontrol noktasına getirmemi istedi”
 
İKİ KİŞİ DAHA KATILDI
 
Tanımadığı ve Arapça konuşan iki kişinin Kızlar Sarayı mevkiinde kendilerine katıldığını belirten A.G. Suriye yönünden Hyundai marka araç ile gelen iki kişinin araçtaki siyah torbalı kutuları Vali Yardımcısı’nın gönderdiği kamyonete koyup Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü muayene kontrol noktasına hareket ettiklerini belirtti.
 
Aracı sınır kapısına doğru park eden A.G eşları indirdikleri esnada kamyonetin başında beklediğini belirterek “Beyaz montlu, siyah ceketli ve kahverengi montlu 3 şahıs ile hudut kapısı önünde yanımdaki şahısların yanına gelen gözlüklü bir şahıs arabada bulunan paketleri teker teker almak suretiyle, Suriye hudut çıkış kapısının sol kısmındaki duvarın arkasında yer alan alana doğru taşımaya başladılar. Kaç paket indirdiklerini saymadım. Taşıma sırasında bir kişi, sürekli araçta kalan paketlerin yanında bekliyordu. Yaklaşık 5 dakika sonra gümrük muhafaza memurları gelerek aracın içindeki paketleri kontrol ettiler ve para buldular. Paketleri götüren şahıslar bir daha aracın yanına gelmediler” şeklinde konuştu.
 
A.G.’nin iddiasına göre, kalan paketlere memurlar el koydu. Taşıma işlemi sırasında aracın başında bekleyen kişi ile tam bu sırada geri dönen beyaz montlu kişiyi de yakalayan memurlar, Cilvegözü Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ne götürdüler. A.G. ifade vermeye gittiğinde “yağma” iddiasıyla soruşturma yapıldığını öğrendi. Ancak böyle bir durum yaşanmadığını anlatarak “Gümrük muhafaza memurları ile beyaz montlu şahıs geldiğinde herhangi bir yağma olayı duymadım, benim bulunduğum süre içerisinde böyle bir şey olmadı. Şahıslar paketleri alırken gayet samimi bir şekilde götürüyorlardı. Herhangi bir zorlama yapan yoktu” ifadesini kullandı. (UGE)
    

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com