Vali Yılmaz: “Frigya henüz keşfedilmemiş gizli bir Kapadokya”

Vali Yılmaz: “Frigya henüz keşfedilmemiş gizli bir Kapadokya”
Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illerinin ortak mirası Frigya’nın kültürel değerlerini korumak amacıyla kurulan FRİGKÜM’ün yeni dönem meclis toplantısı Vali Şerif Yılmaz başkanlığında Kütahya’da yapıldı.

Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya il sınırları içerisinde kalan Frig Vadisi'nin birlikçatısı altında değerlendirilip, kültürel varlıkların, tarihi değerlerin ve doğal sit alanlarının korunması ve geleceğe aktarılması amacıyla kurulmuş FRİGKÜM'ün yeni dönem meclis toplantısı Kütahya'da yapıldı.


Kütahya Valisi Şerif Yılmaz' ın başkanlığında Kütahya İl Özel İdaresi tesislerinde yapılan toplantıya; Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve birlik üyeleri katıldı.


Toplantıda açıklama yapan yeni dönem Başkanı Vali Şerif Yılmaz yaptığı konuşmada şunları ifade etti:
 

“Öncelikle yönetim kurulu başkanı olarak bu birliğe hizmet eden Valilerimize, encümen üylerimize ve birlik meclisi üyelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bundan sonra yine aynı birlik beraberlik çerçevesinde bu çalışmaların devam etmesini diliyorum. Bugüne kadar da yapılan çalışmalarıda kısaca ifade etmek gerekirse; bölgemizle ilgili bir tanıtım filmi gerçekleştirilmiş ve Frig vadileri sanal tur projesi çerçevesinde mevcut doğal sit alanlarının, arkeolojik sit alanlarının, tarihi eserlerin tamamı kayıt altına alınmış ve bunlarla ilgili tesbitler ve bunların geleceğe aktarılması ile ilgili kayıtlar gerçekleştirilmiştir. Proje yürütücüsü Doç. Dr Hüseyin Sarı ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ve birliğimiz tarafından desteklenen, Frig yürüyüş yolu projesi çalışması tamamlandı, yine bunun yanında Eskişehir valimizin döneminde, Eskişehir Yazılıkaya’da bir tanıtım gerçekleştirdik, daha önce de iki defa bisiklet yarışı ve fotoğraf yarışması yapıldı. Bunlarla ilgili çıkarılan eserler kamuoyu ile paylaşıldı, 2014 yılı ile ilgili yapmamız gereken çalışmaları da bugün burada kararlaştırmış olacağız. Burada bir şeyi daha ifade etmekte yarar var. Frig Vadisi henüz keşfedilmemiş ve dünya ile tanışmamış gizli bir Kapadokya, burayıda inşallah bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılacak çalışmalarla en iyi şekilde değerlendirip hem insanlığa, hem bölgemize, hem ülkemize kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Tekrar katılımınız ve verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.”
 

(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com