Vali Yılmaz görevine başladı

Vali Yılmaz görevine başladı
Valiler Kararnamesiyle Kütahya’ya atanan Şerif Yılmaz, Kütahya’daki görevine törenle başladı.

Valiler Kararnamesiyle Kütahya’ya atanan Şerif Yılmaz, Kütahya’daki görevine törenle başladı. 
Kütahya’da görevine başlayan Vali Şerif Yılmaz için valilik önünde karşılama töreni düzenledi. Vali Yılmaz’ı, protokol mensupları, kurum ve dire amir ve müdürleri ve vatandaşlar karşıladı. 
Polis mangasını selamlayan Vali Yılmaz, kendisini tebrik eden vatandaşları da selamladı. Yılmaz vatandaşlara, “Bizim kapımız da gönlümüz de herkese açık. Gelip bizlere derdinizi rahatlıkla anlatabilirsiniz” dedi.

"ECDADA YAKIŞIR BİR GÖREV YAPMAYI ÜMİT EDİYORUM"
Daha sonra makamına çıkan Vali Şerif Yılmaz burada gazetecilere ilk açıklamasını yaptı. Kendisin Manisalı olduğunu ve ege bölgesinde yer alan Kütahya’da görev yapacak olmasından dolayı mutlu olduğunu bildiren Vali Yılmaz, “Kütahya Türkiye Cumhuriyetimizin hem kuruluşu hem kurtuluşunun önemli kentlerinden birisi. Bugün Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşıyorsak hem kuruluşta hem kurtuluşta bölgemizin öncülüğü var. Bu nedenle böyle bir ilde görev yapmanın, ecdada yakışır bir şekilde görev yapmanın onurunu ve gururunu hep beraber yaşarız diye ümit ediyorum” diye konuştu.

"MAKAMLAR HİZMET ARACIDIR"
Yılmaz, gazetecilere yaptığı ilk açıklamasında, “Göreve başlamamız ilimize, ülkemize, şahsımıza hayırlı olmasını, hayırlı işlere vesile olmasını diliyorum. Ben ege bölgesinin çocuğuyum. Manisalıyım. Kendi memleketimde görev yapmanın huzur ve mutluluğunu inşallah hep birlikte yaşayacağız. Kütahya Türkiye Cumhuriyetimizin hem kuruluşu hem kurtuluşunun önemli kentlerinden birisi. Bugün Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşıyorsak hem kuruluşta hem kurtuluşta bölgemizin öncülüğü var. Bu nedenle böyle bir ilde görev yapmanın, ecdada yakışır bir şekilde görev yapmanın onurunu ve gururunu hep beraber yaşarız diye ümit ediyorum. Kütahya, Türkiye’de çinicilikte dünyanın başkenti olmuş, maden ve yeraltı zenginlikleriyle yine ülkemizin önemli merkezlerinden olan bir ilimizdir. Bunun yanında Kütahya termal ve jeotermal kaynaklarıyla Türkiye’nin en önemli illerinden bir tanesidir. Bu tüm değerlerin ilimize kattığı katma değerle birlikte daha önce burada görev yapmış, hizmet etmiş meslektaşlarımın, tüm çalışanların, sivil toplum kuruluşlarının, belediye başkanlarımızın ve emeği geçen herkesin bugüne kadar kattığı katkı üzerine inşallah bizler de yine hep beraber hizmet etmenin onurunu paylaşacağız diye ümit ediyorum. Amacımız binanın duvarına bir tuğla daha koyabilmektir. Devraldığımız bayrağı bir üst burca taşımaktır. Devam eden projeler ve çalışmaları, uygulanabilecek çalışmaları detaylı araştırma yaptıktan sonra inşallah hayata geçireceğiz. Bu makamlar gelip geçicidir. Bize verilen bu emaneti hakkıyla ve layıkıyla hizmet aracı olarak kullanabilirsek biz kendimizi bahtiyar hissederiz. Görevden ayrıldığımız gün de arkamızdan hayır dua alabiliyorsak işimiz de muvaffak olmuş diye düşünürüz. Tek düşüncemiz hizmet etmektir. Bu makamlar hizmet etmenin bir aracıdır.

İLK 'HAYIRLI OLSUN ÇİÇEĞİ' ÇORUM'DAN
Gönlünün ve kapısının herkese açık olduğunu dile getiren Vali Yılmaz, "Cenab-ı Hak inşallah bu aracı nefsimize değil de insanlara hizmet ederek kullanmayı bize nasip etsin. Kapımızda gönlümüz de herkese açıktır. Vatandaşlarımız nerede olursa olsun 24 saat bizlere ulaşma imkanı var. Gelip bizlere derdini anlatabilirler. Burada arkadaşlarımızın yapmış olduğu insan odaklı hizmet anlayışını devam ettireceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Devlet memuru olarak bize verilen görevi hangi ilimizde olursa olsun yerine getirme gayreti içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.
Bu arada, Vali Yılmaz'a ilk 'hayırlı olsun' çiçeğini Çorum Belediye Başkanı Muzeffer Külcü ve Kütahya Vizyon Gazetesi sahibi Muazzez Aslıhan Mercan'ın gönderdiği belirtildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com