Vali Yılmaz: "Kütahya'da müteşebbis ruh daha da gelişmeli"

Vali Yılmaz: "Kütahya'da müteşebbis ruh daha da gelişmeli"
Vali Şerif Yılmaz, Kütahya'da müteşebbis ruhun fazla gelişmesi gerektiğini söyledi. Yılmaz, 1. OSB'de faaliyet gösteren fabrika sahipleri ile tanışma kahvaltısında biraraya geldi.

Vali Şerif Yılmaz, Kütahya'da müteşebbis ruhun fazla gelişmesi gerektiğini söyledi. Yılmaz, 1. OSB'de faaliyet gösteren fabrika sahipleri ile tanışma kahvaltısında biraraya geldi. 

Devlet Planlama Teşkilatı'nda çok sayıda proje olduğunu belirten Vali Yılmaz, "Bunu sizlerinde bildiğiniz gibi devlet olarak bizim bir sanayi yatırımı, bir işletme kurma durumumuz yok. Bizim devlet olarak görevimiz, sizlerin, özel müteşebbislerin önünü açacak çalışmalar yapmak. Bu, gerek yasal zeminde önünü açmak, gerek mahalli imkanları kullanmak suretiyle yardımcı olmak. İlimizde yapılacak olan çalışmalarda da bizlerin maddi manevi şartlar dahilinde sizlerin yanında dışarında da gelecek olan müteşebbisler dahil olmak üzere yanında olmamızı gerektirir.

Asli görevimizin bu olduğunu da buradan ifade etmemiz lazım. O açıdan baktığımızda bunun bu birlikteliğin sağlanması adına da bu tip toplantılarla birlikte bunu yürütmemiz gerekir. Yoksa ben yaptım oldu ile hiçbir iş olmaz. Bu hem özel hem kamuda kim olursa olsun bu müştereken yürütülmesi gereken bir çalışma. Tabi Kütahya'da biraz daha müteşebbis ruh çok fazla gelişkin değil. Müteşebbis arkadaşlarımızı tenzih ederek söylüyorum. Ama genel baktığınız zaman sanayileşme ile ilgili özellikle bir takım atılımların ve yeniliklerin yapılması ile ilgili o kültür manasında söylüyorum bunu bizim biraz daha çalışmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi."TÜRKLERİ DÜNYANIN HER YERİNDE GÖRMEK MÜMKÜN"
Mütşebbis sayının artmasını isteyen Vali Şerif Yılmaz, "Kendi mesleğim ile ilgili olarak söylüyorum diğer meslektekileri tenzih ederek söylüyorum şu an kaymakamlık sınavına giren arkadaşlarım benden çok çok daha iyi durumdalar. Üniversitede yetişen hem bilgi ile hem kültür birikimiyle ilgili seviyeleri bizden iyi. Bu alanlarda olduğunu düşünüyorum. Burada artık bizim yetişen neslin daha iyi şartlarda Türkiye'nin geleceği ile ilgili işin içine girmesi gerektiğini düşünüyorum. Ona da bu imkanlarını bizim sağlamamız gerekiyor. Bu imkanları sağladıktan sonra bugün dünyanın dört bir tarafına gittiğinizde nereye giderseniz gidin Türk iş adamı bir Türk müteşebbisi elinde çantasıyla görebiliyorsunuz. Bunun daha da artması gerekiyor. Bununla ilgili de eğer yapılacak olan çalışma varsa sadece üretimle ilgili değil varsa üretimin dışında da yapılacak olan çalışma varsa elbirliği, gönül birliği yapmamız gerekir. Bu hiç kimsenin şahsi meselesi gibi olmaması lazım. Bu iş imkanları bu çalışmaları yaparken de bizlerin burada yapılacak olan bir fabrikanın, bir atölyenin ilin geneline, ülkenin geneline hitap ettiğini bilmemiz lazım. Çünkü hedefimizi ülke olarak koymuşsak ve '2023'te 500 milyar dolar' diyorsak bunu yakalayacak olan alt yapıyı sadece başka illerden başkasından bekleme şansımız yok. Bunu hep beraber yapmamız lazım bununla ilgili sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerekir diye düşünüyorum. Bundan sonra inşallah yapılacak olacak çalışmalarla ilgili de hep beraber olacağız” diye konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com