Validen 100 bin liralık iftar

Validen 100 bin liralık iftar
Merkeze alınan Isparta Valisi Memduh Oğuz, devletin parasıyla 5 yıldızlı otelde iftar verdi.
Son valiler kararnamesi ile merkeze alınan Memduh Oğuz, 5 yıldızlı otelde verdiği iftar için 100 bin lira ek ödenek çıkarttı.
 
Özel uçakla başka kente güzellik salonu açılışına giden Isparta Valisi Memduh Oğuz, son valiler kararnamesiyle merkeze çekildi. Ramazan Bayramı’ndan sonra Isparta Valiliği’nden emekli olacak Oğuz, 5 yıldızlı Barida Oteli’nde iftar yemeği verdi. Yemeğe milletvekili, belediye başkanı, garnizon komutanı, rektör, emniyet müdürü, müftü, kaymakamlar, STK temsilcileri, mahalle ve köy muhtarlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
 
Acil toplantı yaptılar
 
İftar yemeğinin parası tartışma konusu oldu. Valilik, İl Özel İdaresi’nden ek ödenek istedi. Bunun üzerine acil toplanan idare 100 bin TL’lik ‘temsil, ağırlama, tören gideri’ için ek ödenek çıkarttı. Ancak bu talebe AKP’lilerin aralarında olduğu üyeler karşı çıktı. Ek ödenek parası 5’e karşı 6 oyla kabul edildi. İftar programına katılan tüm davetlilere Vali Oğuz’un yazdığı İlim Şehri Isparta kitabı ile Isparta Türküleri CD’si hediye edildi.
 
AKP’liler bile tepki gösterdi
 
AKP’li Isparta İl Genel Meclis Başkanı Osman Zabun, Vali Memduh Oğuz’un devletin parasıyla caka sattığını söyledi. Twitter hesabında ek ödenek çıkartılan kararı da koyan AKP’li Zabun, “Devletin parasıyla caka satanlar acaba devletten sonra da aynı cakayı satabilecekler mi?” diye yazdı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com