Validen Memurlara "Güler yüzlü olun" talimatı

Validen Memurlara "Güler yüzlü olun" talimatı
Bilecik Valisi H. İbrahim Akpınar, kamu görevlilerinden vatandaşa her zaman güler yüzlü davranmalarını istedi.

Bilecik Valisi H. İbrahim Akpınar, kamu görevlilerinden vatandaşa her zaman güler yüzlü davranmalarını istedi.

Vali Akpınar, İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirilen il idare şube başkanları toplantısında, kamu hizmetinin verimli ve güzel şekilde yerine getirilmesinin hem vatandaşlar, için hem de kurum için uyulması gereken bir görev olduğunu belirterek, devlet dairelerinin mümkün olduğunca temiz, bakımlı ve düzenli olmasına dikkat edilmesini istedi.
Temizlik denilince sadece kendi makam odalarının değil, bina girişinden itibaren kullanılan odalar ve salonların kontrolden geçirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Akpınar, şöyle konuştu:
'Bayrakların, resmi dairelerde ve özel işyerlerinde temiz ve düzenli olmasına dikkat edilelim. Personellerin kılık kıyafetinin bakımlı ve temiz olmasını sağlayalım. Mesai saatlerine riayet edelim. Vatandaşa, mümkün olmayan talebini öyle bir dille anlatmalıyız ki, çıkarken ikna olmalı. Özürlü, yaşlı ve hamile gibi vatandaşlarımızın işlerini acilen yapmalıyız. Buna köylerden gelen vatandaşlarımızı da ekleyebiliriz. Binalarda özürlü vatandaşların giriş çıkışlarını kolaylaştırıcı tedbirler alınmalı, mümkün değilse memurlar tarafından yardımcı olmaya çalışılmalı. Binaya giremeyecek durumda olan özürlü vatandaşımızın müracaatını görevlendirilecek memur bina girişinde yapabilir. Kendim bile bir özürlü vatandaşımız yukarı gelemeyecek durumda olduğu için derdini valilik binası girişinde dinledim. Buna özen gösterelim, bu insani bir vazifedir. Bir başka dairede kullanılmayan demirbaş malzeme başka bir kurumda değerlendirilebilir. Resmi araçların hiçbir şekilde özel işlerde kullanılmamasına riayet edelim. Okullarımızda özürlü çocuklarımız için gerekli kolaylaştırıcı tedbirler almalı, onlara hiçbir zaman ikinci sınıf muamelesi yapılmamalıdır.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com