Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi
Sakarya Valiliğine atanan Adana Valisi Coş:

ADANA (AA) - Sakarya Valiliğine atanan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Teslim aldığımız hizmet bayrağını yere düşürmeden daha da yükseltmek için tüm mesai arkadaşlarımızla çalışacağız" dedi.

Coş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her bölgesinin kendine göre önemi, güzelliği ve değeri olduğunu söyledi.

"Görev adamı" olduklarını aktaran Coş, "Nerede görev verilirse görevimizi orada vatandaşımıza hizmetin en iyisini verebilmek, kamu kaynaklarını en iyi şekilde kullanabilmek, kanun, nizam hakimiyetini sağlamak, verimliğini artırmak, hizmetin kalitesini yükseltmek, vatandaşımızın memnuniyetini artırmak için bütün arkadaşlarımızla ekip anlayışı içerisinde çalışacağız" diye konuştu.

"Tek amacımız var, vatandaşımızın devletten beklentilerini imkanlarımız ölçüsünde en iyi şekilde karşılayabilmek" diyen Coş, şunları kaydetti:

"Bunun için gayret edeceğiz. 'Halka hizmet, Hakk'a hizmettir' anlayışı içerisinde olacağız ve vatandaşımızı mutlu etmek, onların istek ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için çalışacağız. İnşallah orada Sakaryalı hemşehrilerimizle güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. Eğitim, sağlık, güvenlik, sosyal ve ekonomik hizmetler başta olmak üzere her alanda ilimizin kalkınması, insanımızın ihtiyaç duyduğu her türlü hususun karşılanması için yerel yönetimler, diğer kamu kuruluşları ve hükümetimizle işbirliği içerisinde çalışıp, vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Vatandaşlar, bizim velinimetimizdir. Başımızın tacı olan vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için verimliliğe önem vereceğiz, kamu kaynaklarında yanlışlıklara, usulsüz kullanımlara, verimsizliklere izin verilmemesi için dikkatli olacağız. Çok değerli bir meslektaşımızdan da hizmet bayrağını devralacağız. Teslim aldığımız hizmet bayrağını yere düşürmeden daha da yükseltmek için tüm mesai arkadaşlarımızla el birliği ve gönül beraberliği ile çalışacağız."

Coş, Adana'ya atanan Sakarya Valisi Mustafa Büyük'e de yeni görevinde başarı diledi.

Bir gazetecinin, "Adana'da en çok neyi özleyeceksiniz?" sorusuna Coş, şu yanıtı verdi:

"Adana'da sizin gibi çok kıymetli dostlarımız var. En çok özlenen şeyler dostlardır. Biz, Adana'da sessiz çoğunlukla özellikle barışık olmaya, devlete ulaşamayan, devlet kademelerine kolay gelemeyen insanlara ulaşmaya, onların sesi olmaya, onların ihtiyaçlarını karşılamaya öncelik verdik. Bundan dolayı tamamen gönül bağına dayanan çok samimi dostluklarımız oldu. Bu kardeşlerimizin duasını, desteğini her zaman yanımızda hissettik. Biz, onları özleyeceğiz. Kubbede bir hoş sada bırakmak, dostlarımızla görüşebilmek en büyük dileğimiz. Adana'nın yeri, bizim için özeldir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com