Valilik Ab Koordinasyon Merkezi’Nden Bilgilendirme Toplantısı

Valilik Ab Koordinasyon Merkezi’Nden Bilgilendirme Toplantısı
Uşak Valiliği AB Koordinasyon Merkezi, AB Proje Çağrıları kapsamındaki güncel hibe duyuruları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

UŞAK - Uşak Valiliği AB Koordinasyon Merkezi, AB Proje Çağrıları kapsamındaki güncel hibe duyuruları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında “Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonun Geliştirilmesi, İnsan Hakları Eğitimi ve Mesleki Eğitimin Kalitesi’nin Arttırılması” adlı projeler konuşuldu.

AB Bakanlığı Proje Uygulama Merkezi Başkanlığı Uzmanı Ömürbek’in konuşmacı olarak katıldığı bilgilendirme toplantısına sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşların müdürleri dinleyici olarak katıldı.

Toplantıda bir açılış konuşması yapan Vali Yardımcısı Mehmet Ünal, AB-Türkiye ilişkilerinin tarihi hakkında kısa bir değerlendirme yaptı. AB’nin aslında bir zihniyet devrimi olduğunu ifade eden Mehmet Ünal, “Avrupa Birliği ile 50 yıllık bir geçmişimiz var. Şuan tam üyelik için müzakereler devam ediyor. Eğer AB bizi kabul ederse seviniriz. Ancak giremezsek bu dünyanın sonu değildir. Kopenhag kriterlerini Ankara kriterleri olarak çevirir yolumuza devam ederiz. Hükümetimiz de daha önce bu yönde görüşler bildirdi. Önemli olan zihniyet devrimini ve müktesebattaki uygulamaları başarabilmektir. Türkiye bir çok alanda başarılı reformlar gerçekleştirdi. Önemli kazanımlar elde etti. İllerimiz AB projeleri yazmayı ve üretmeyi öğrendi. Son yıllarda hibe kredilerden daha fazla yararlanmaya başladık. Biz başarılı projelerin artarak devam etmesini arzu ediyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından AB Bakanlığı Proje Uygulama Merkezi Başkanlığı Uzmanı Mehmet Ömürbek, Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe programının tanıtımını içeren bir sunum yaptı. Gün boyu devam edecek bilgilendirme toplantısının öğleden sonraki oturumunda ise Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi ile Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Hibe programlarının tanıtımı yapılacak. Katılımcılar bu konulardaki fikirlerini beyan edecek.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com