Valinin açıklamasına doktordan yalanlama

Valinin açıklamasına doktordan yalanlama
“Yüksekten düştüğüne dair kanaatimiz yok”

Hatay'da protestolar sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölüm nedeniyle ilgili şaibe devam ediyor.

Dün gece başından gaz kapsülüyle yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden Ahmet Atakan için Valiliğin yaptığı 'yüksekten düştüğü için öldü' açıklamasını Atakan'ın ön otopsisine giren Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap yalanladı.

Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz cinayetlerinde de gördüğümüz çarpıtma çalışmaları Ahmet Atakan'ın ölümünde de yaşanıyor. Daha ön otopsi bile tamamlanmadan görüş bildiren Valilik Atakan'ın bir binanın üstünden polise güneş sistemi panelini atmaya çalışırken düştüğünü iddia etti. Ön otopside bulunan ve Hatay Tabip Odası Başkanı olan Selim Matkap ise raporda da belirttikleri üzere yüksekten düşme bulgusu olmadığını, kafada travma tespit ettiklerini ve kanaatinin yüksekten düşme olmadığını söyledi.

Otopsi için görgü tanıklarıyla da konuşan Doktor Matkap tanıkların Ahmet Atakan'ı sokak arasında gördüğünü, akrep gezdiği için yanlarına çağırdıklarını ancak tam o sırada yoğun gaz atışı sebebiyle gözden kaybettiklerini tekrar bulduklarında ise başından yaralı ve kanaması olduğunu aktardıklarını söyledi.

Antakya Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin raporunda vücudunda herhangi bir kırık olmadığı sadece başında çökme ve kırık olduğu belirtiliyor. Oysa yüksekten düşmelerde el, kol ve bacaklarda kırılma meydana gelmesi gerekiyor.

Ahmet Atakan'ın hem Antakya'daki hem de Adana'daki iki ayrı otopsi işleminde yalnızca kafatasında kemik kırığından söz ediliyor. Asıl sorulması gereken Atakan'ın kafasına değen, kırığa ve çökmeye  sebep olan ne? (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com