Valinin ayakkabılarını çaldılar

Valinin ayakkabılarını çaldılar
Bayburt Valisi Hasan İpek'in ayakkabılarını Ramazan Bayramı namazını kılmak için gittiği camide çaldığı öne sürülen bir kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 30 Ağustos'ta, Bayburt Valiliği'nde geçici koruma polisi olarak görevlendirilen B. E. ile Ramazan Bayramı namazını kılmak için sabah saatlerinde kent merkezindeki Ulucami'ye giden Bayburt Valisi Hasan İpek, ayakkabılarını çıkarıp içeri girdi.

Koruma polisi B. İ. de Vali İpek'in ayakkabılarını üzerine kimse basmasın diye kenara çektikten sonra İpek'i takip etti. İpek'in camide yerini almasının ardından, koruma polisi valinin ayakkabısını araca koymak için geri çıktı.

Ayakkabıların yerinde olmadığını gören B. İ, durumu Valilik görevlilerine bildirerek, başka ayakkabı istedi. Vali İpek, namaz sonrası, görevlilerce getirilen ayakkabıları giyerek camiden ayrıldı.

İfadesi alınan koruma polisi B. İ, "namaz için geldikleri camide Vali İpek'in ayakkabılarının çalındığını belirterek, kendisini İpek ile içeri girip geri dönmesi arasında 2-3 dakikalık zamanın geçtiğini ve cami içerisinde ve çevresinde bayram namazı bitene kadar arama yapmasına rağmen ayakkabıları bulamadığını" söylediği öğrenildi.

Polislerce yapılan çalışmalar sonucu, Vali İpek'in ayakkabılarını çaldığı öne sürülen ve ismi açıklanmayan bir kişinin yakalandığı belirtildi. İfadesinde ayakkabıları yanlışlıkla aldığını savunduğu belirtilen zanlının serbest bırakıldığı öğrenildi.

Geçici Koruma Polisi B. İ'nin ise Vali İpek tarafından "'ayakkabılarını koruyamadığı için kendisini de koruyamayacağı" gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

B. İ'nin, Bayburt Emniyet Müdürlüğündeki görevine devam ettiği öğrenildi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com