Valinin korumasının beyin ölümü gerçekleşti

Valinin korumasının beyin ölümü gerçekleşti
Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir ile birlikte kaza geçiren korumasının beyin ölümü gerçekleşirken, Vali Koçdemir ve şoförünün durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, koruması Şener Çakır ve şoförü Sedat Erdem'in de içinde bulunduğu makam aracıyla Eskişehir-Ankara karayolunun 46. kilometresinde kaza geçirdi. Yaralı Vali Koçdemir ve şoförü Sedat Erdem 112 Acil Servis ekipleri tarafından Eskişehir Devlet Hastanesi'ne, koruması Şener Çakır da Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mehmet Eroğul, "Dün gece itibarı ile Vali Bey Ankara'da görüşmelerini tamamladıktan sonra Kaymaz mevkiinde trafik kazası geçirdi. Makam aracında kendisi, koruması ve şoförü vardı. Kaza neticesinde şoförümüzde herhangi bir sıkıntı yok, gözlemimiz altında. Sayın Valimizin sağlık durumu da gayet iyi ve herhangi bir hayati tehlikesi yok. Tahlil ve tetkikleri yapıldı. Şu anda hastanemiz özel servisinde gözlem altında" dedi.

Daha evvel Başbakanlık Koruma Daire Müdürlüğünde çalışan ve kısa süre önce Vali Koçdemir'in koruması olan Şener Çakır'ın durumunun ise çok ciddi olduğunu belirten Eroğul, "Değerli koruma arkadaşımız da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi ve tedavisi şu anda devam etmekte. Yapılan tahlil ve tetkikler ile ilgili açıklamayı daha sonra yapacağız. Koruma, ilk yapılan müdahalede ciddi bir yaralanma olduğu için Tıp Fakültesi'ne götürülerek tedaviye başlandı. Korumanın durumu hakkındaki tam açıklamanın Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden yapılmasında fayda var. Bize sadece hayati tehlikesinin sürdüğü, durumunun ciddi olduğu şeklinde bilgi geldi" diye konuştu.

Eroğul, Vali Koçdemir'in bir süre hastanede müşahede altında kalacağını belirterek, "Sayın Valimizi özel servise aldık, kendisi şu an istirahat ediyor. Şuuru yerinde. Birkaç ziyaretçi kabul etti ancak tetkik ve tahlilleri devam ettiğinden dolayı şu anda ziyaretçi kabul etmiyor. Ayağa kalkabiliyor ve konuşabiliyor ancak hastanemizde en az 24 saate kadar kalmasında fayda var. Valimizin yaralanması ise, yüz bölgesinde çarpmayla meydana gelen ufak tefek sıyrıklardır. Herhangi bir olumsuz durum yok" şeklinde konuştu.

Eskişehir Devlet Hastanesi'nde müşahede altında tutulan Vali Koçdemir'i askeri erkan, valilik personeli ve sevenleri kısa süre ziyaret ederken, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi beyin cerrahi yoğun bakım bölümünde yatan koruma Şener Çakır'ın beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com