"Vali'nin zihniyeti AKP'nin zihniyetidir"

"Vali'nin zihniyeti AKP'nin zihniyetidir"
Atatürk’ü anma töreninde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un skandal sözlerine değinen Oktay Vural hükümeti topa tuttu.

Hazreti Hüseyin'in şehit edilişinin 1374. yılı etkinlerine katılmak üzere karsta bulunan Oktay Vural Başbakan’ın Adana Vali’sine sahip çıkmasının skandal olduğunu söyledi.
 
Sorunun valide olmadığını, sorunun bu ülkeyi yönetenlerede olduğunu belirten Vural "Aslında bu valinin yönetim zihniyeti, Türkiye'yi yöneten AKP'nin yönetimin zihniyetinin yansımasıdır. Başbakan, 'valiyi yedirmem' diyor. Kim yiyecekmiş ki zombiler mi var? Bakana da 'usulen' bir inceleme yapılacak diyor. Usulen bir inceleme yapacaksan niye inceleme yapıyorsun canım. Böyle bir şey mi olabilir? Bir ükede Başbakan 'usulen bir inceleme yapın' diyor. Bu da görülmektedir ki maalesef Türkiye'de bütün incelemeler, soruşturmalar, doğrudan doğruya kendi bürokratlarını ve yöneticilerini aklamak amacıyla yapılıyor. El mi yaman bey mi yaman, bunu sandıkta göreceğiz. Bu milletin küfreden, hakaret eden, küfredenleri koruyan ve kollayan bir zihniyete karşı elbette söyleyeceği bir şey olmalıdır." şeklinde açıklama yaptı.

 
Anadolu'nun her yerinde valilerin il başkanı gibi çalıştığını ileri süren Vural, "Adana Valisi'nin ortaya koyduğu tavır ve Sayın Başbakan'ın bu tavrı gösterene sahip çıkma iradesi aslında tuzun koktuğunu göstermektedir. Tuz kokmuştur artık. Kokan tuzla ilgili de iradeyi, sandıkta hükmü milletimiz verecektir" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani arasında yapılacak görüşmeye de değinen Vural, Ak Parti'nin Suriye'nin kuzeyinde PKK ve PYD'ye egemenlik alanı oluşturup, ona özerlik tanıma gayreti içinde olduğu iddia etti. Vural, "Bu milletimizin asil evlatları üzerinde hesap kitap yapan Barzani'yi Diyarbakır'da kabul etmek, adeta Kuzey Kürdistan'ın başkenti olarak gösterilmek istenen kadim Türk kenti Diyarbakır'da böyle bir buluşma aslında oyunun ne kadar büyük olduğunu ortaya koymaktadır" dedi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com