Valiye, her şehit için bir bayrak

Valiye, her şehit için bir bayrak
Antalya'da CHP İl Gençlik Kolları, Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit düştüğü patlamanın ardından makamında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e hediyeler veren Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'na her şehit için bir Türk bayrağı gönderdi.
Güllük'te bulunan PTT binası önünde toplanan CHP'li gençler, Afyonkarahisar'da Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu patlamadan 38 saat sonra bölgeye gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e, makamına gerçekleştirdiği ziyarette kilimden santranç takımına hediyeler sunan Vali Balkanlıoğlu'nu protesto etti. Afyonkarahisar'ın her şehidi için bir Türk bayrağı getiren gençler, o bayrakları Vali Balkanlıoğlu'na postaladı. 25 Türk Bayrağı'nın posta parası ise 5.5 lira tuttu.
 
PTT binası önünde basın açıklaması yapan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Kurnaz, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nu istifaya davet etti. Genelkurmay Başkanı Özel'e sunulan hediyelerin Vali Balkanlıoğlu'nun şehitlere ve şehitlik mertebesine verdiği önemin bir göstergesi olduğunu savunan Kurnaz, "Bu densizliğin ve saygısızlığın mimarı olan Afyon Valisi'ni biz Atatürkçü gençler olarak gereğini yerine getirerek istifa etmeye davet ediyoruz" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com