Vali'yi görünce sevinçten türkü söyledi

Valiyi görünce sevinçten türkü söyledi
Amasya'da Evde Bakım Hizmetleri kapsamında bakımı sağlanan 88 yaşındaki Neriman Kocaman, kendisini evinde ziyaret eden Vali Çomaktekin'i görünce sevinçten türkü söyledi

AMASYA (AA) - Amasya'da Evde Bakım Hizmetleri kapsamında bakımı sağlanan 88 yaşındaki Neriman Kocaman, kendisini evinde ziyaret eden Vali İbrahim Halil Çomaktekin'i görünce sevinçten türkü söyledi.

Çomaktekin, beraberindeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman ile Hatuniye Mahallesi'ndeki evinde yalnız yaşayan ve Evde Bakım Hizmetleri kapsamında hizmet alan Neriman Kocaman'ı ziyaret etti.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette, kimsesi olmayan ve bakıcısı tarafından hizmeti görülen Kocaman, mutluluktan Vali Çomaktekin'e türkü söyledi.

Ölmeden önce Vali'yi gördüğü için mutlu olduğunu ifade eden Kocaman, "Ölmeden Vali'yi görmeyi çok istedim. Görmeden öleceğim diye çok korktum. Çok mutluyum. Vali Bey'in bu isteğimi kabul etmesi büyük bir lütuf. Vali Bey sıradan bir adam değil ama Allah razı olsun beni dinledi, benim evime geldi ve beni mutlu etti. Allah da onu mutlu etsin" dedi.

- Vali'ye "memleketinden evlen" nasihati  

Sempatik tavırlarıyla ziyaretçilerin sevgisini kazanan Neriman Kocaman, bekar olan Vali Çomaktekin'e "dışarıdan kız almaması, memleketinden evlenmesi" yönünde tavsiyede bulundu.

Vefat eden ağabeyinin görevi gereği Mardin'de bir süre yaşadığını belirterek Mardinli Çomaktekin'in memleketinden biriyle evlenmesini isteyen Kocaman, "Tecrübeme dayanarak söylüyorum, sakın ha dışarıdan kız alma. Git memleketinden al. Oranın örfüne, adetine alışmış bir insan al. Senin anan onun anası, onun anası senin anan" ifadelerini kullandı.

- "Devlet demek merhamet demek"

Bakıcısının girişimi ile Neriman Kocaman'ın davetini aldığını ifade eden Çomaktekin ise yaşlıları çok sevdiğini ve onları her fırsatta ziyaret etmeye çalıştığını kaydetti.

"Devletimiz sosyal devlet olmanın gereklerini gerçekten en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor" diyen Çomaktekin, "Bu alanda devletimiz çok güzel çalışmalar yaptı son yıllarda. Güzel bir teyzemiz evinde bakıma muhtaç. Devlet burada devreye girip, gerekli maddi desteği sağlayarak fedakar bakıcılarla sevgi, şefkat ve merhamet ile bu yaşlı teyzenin bakımı için güzel katkıda bulunuyor" diye konuştu.

Vali Çomaktekin, devletin "şefkat" anlamına da geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Devlet demek merhamet demek. Devlet bütün vatandaşlarını sever, vatandaşlarının huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşam standartlarını yükseltme adına, hayat kalitelerini sürdürme adına üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor. Biz de devletimizin temsilcisi olarak bu teyzemizin eline öpmeye geldik. Hayır duasını almaya geldik. Çok asil ve devlete karşı çok saygılı. hürmetkar."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com