Valiyi şaşırtan haber! /VİDEO

Valiyi şaşırtan haber! /VİDEO
Gökçeada'da altın bulunduğunu duyan Çanakkale Valisi, şaşkınlığını gizleyemedi.

Çanakkale'deki İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü?nün (MTA) bölgede yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürü Ali Altınay Gökçeada'da altın rezervi tespit ettiklerini açıkladı. Toplantıya Başkanlık eden Vali Güngör Azim Tuna, Nerede diye sorarak şaşkınlığını gizleyemedi.

Çanakkale İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile ilçe kaymakamları ve belediye başkanlarının katılımıyla Koordinasyon Kurulu'nun 2011 yılı 3'üncü dönem toplantısı düzenlendi. MTA'nın Çanakkale'deki projelerini anlatan Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürü Ali Altınay, Gökçeada İlçesi'nde altın rezervi tespit edildiğini söylemesi Vali Güngör Azim Tuna başta olmak üzere, toplantıya katılanlar için adeta sürpriz oldu.

BİZ ADAYI TURİZME AÇMAYI HADEFLİYORUZ, SİZ MADENCİ SOKALIM DİYORSUNUZ!

MTA Bölge Müdürü Altınay, Bölge müdürlüğümüz Çanakkale bölgesinde metalik maden aramaları ve jeotermale yönelik çalışmaları devam etmektedir. Bunlardan Gökçeada Metalik Maden Projesi 3 yıllık sondaj çalışmalarından sonra tamamlanmış olup, şuanda fizibilite çalışması yapılmaktadır. Fizilibite çalışmasının ardından saha ihaleyle satılacaktır. Bu saha bakır, molibden ve altın sahasıdırö diyerek sözlerine devam ederken Vali Tuna Altınay'a "Nerede" diye sordu. Bunun üzerine Altınay, "Gökçeadadaö diye tekrarlayınca, Vali Tuna gülümseyerek, Yapmayın, her şeyi bulup çıkarmak zorunda değilsiniz. Onlar bizim zaten, yerinde dursun. Biz Gökçeada'da turizmi geliştirmeye çalışıyoruz, organik ada diyoruz. Siz de madenci sokmaya çalışıyorsunuz" dedi.

Altınay, Vali Tuna'ya, Çok küçük bir yer rezerv, sahanın tamamında değilö yanıtını verince Vali Tuna da, Yani yatırım yapmaya değecek bir şey değil o zaman. Bunları paylaşmadan önce bulduğunuz şeyleri ilgili birimlere iletin. Çok fazla kimseyle paylaşmazsınız diye düşünüyorum. Alternatif sahalar varsa ki, memleketimizin her tarafı maden yönünden zenginö diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com