Van depreminde hayatını kaybeden gazeteciler anılıyor

Van depreminde hayatını kaybeden gazeteciler anılıyor
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İstanbul Şubesi, 9 Kasım 2011'de Van'da meydana gelen ikinci depremde yaşamını yitiren gazeteciler Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz için anma etkinliği düzenliyor.
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İstanbul Şubesi, 9 Kasım 2011'de Van'da meydana gelen ikinci depremde yaşamını yitiren gazeteciler Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz için anma etkinliği düzenliyor. İstanbul Taksim'de bulunan Kumbara Sanat'ta  9 Kasım Cumartesi saat 20.00'de başlayacak etkinlikte, Kemal Emir'in yönetmenliğini yaptığı, Cem Emir'in yaşam hikâyesinin anlatıldığı Zemo belgeselinin gösterimi yapılacak.
 
Depremde yaşamını yitiren gazetecilerin ailelerinin de katılacağı etkinlikte, iş cinayetlerine dikkat çekilecek ve ailelerin iki yıldır sürdürdüğü adalet mücadelesi anlatılacak.
 
TGS İstanbul Şubesi'nden yapılan çağrıda şöyle denildi: “Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde, yetkililerin sorumluluklarını yerine getirmeyişi nedeniyle çöken Bayram Otel'de yaşamını yitiren 24 kişi arasında, görev için Van'da bulunan DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir de bulunuyordu. Ölümlerinin ikinci yıldönümünde, meslektaşlarımızın şahsında depremde yitirdiğimiz insanları anmak, dur durak bilmeyen iş cinayetlerine dikkat çekmek ve adalet talebimizi bir kez daha dile getirmek amacıyla anma etkinliği düzenliyoruz. İlginizi ve katılımınızı rica ediyoruz.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com