Van'da deprem!

Van'da deprem!
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden alınan bilgiye göre, saat 23.07'de, merkez üssü Van ilinin merkez ilçesine bağlı Karagündüz köyü olan, 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Sarsıntının 5.0 kilometre derinlikte oluştuğu kaydedildi.
 
Vatandaşlar sokağa döküldü
 
Van’da meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremde vatandaşlar sokaklara döküldü.
 
Merkez üssü Van merkeze bağlı Karagündüz köyü olan, 5.0 büyüklüğündeki deprem, Van halkını korkuttu. 7.2. ile 5.6 büyüklüğündeki depremler ve bu depremlerin artçılarında kış boyu evlerine girmeyen Vanlılar, havaların ısınmasıyla evlerine girdi. Depremin izlerini yavaş yavaş silmeye başlayan Vanlılar, saat 23.07'de, meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremle tekrar sokaklara döküldüler. Kimi evinin önüne, kimi parklara kimi de valilik bahçesine giderek geceyi geçirmeye çalıştı.
 
Deprem Muradiye'de de hissedildi
 
Van’da yaşanan deprem Muradiye ilçesinde de hissedildi.
 
Merkez üssü Karagündüz köyü olan 5.0 büyüklüğündeki deprem Muradiye’de vatandaşları sokağa döktü. Bazı vatandaşlar soğuktan korunmak için araçlarına binerken, bazı vatandaşlar ise binalarını terk edip müstakil evlere geçti. Depremden dolayı binayı terk eden Sıracettin Avcı, ailesi ile birlikte müstakil eve taşınırken, meydana gelen sarsıntıdan dolayı korkudan evlerine giremediklerini belirtti.
 
Oğuz Oğuzhanoğlu ise, kaçtığı sırada dizini yaraladığını, iş yerini kapatarak ailesine ulaşmak üzere eve gittiğini belirtti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com