Van’da KCK operasyonu

Van’da KCK operasyonu
Van Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit'in de bulunduğu 12 kişi sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Van’da aralarında Van Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit ile 2 gazetecinin de bulunduğu çok sayıda kişi sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Van Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler Van Belediyesi, Van Belediyesi Eğitim Destek Evi, Dicle Haber Ajansı ve Van Belediye Başkanvekili Sabri Abi’nin evi de dahil olmak üzere birçok eve bu sabah saatlerinde baskın düzenledi. Baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Van Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler Van Belediyesi, Van Belediyesi Eğitim Destek Evi, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Van Bürosu ve Van Belediye Başkanvekili Sabri Abi’nin evi de dahil çok sayıda eve baskın düzenledi.

Baskınlarda DİHA muhabirleri Şermin Soydan, Ulaş Eroğlu, Van Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit, Belediye Danışmanı Sait Kantarcıoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Semira Varlı, İl Genel Meclis üyesi Sener Elter, BDP İl Eş Başkanı Fevziye Şiran, İl Yöneticileri Naif Oğraş, Habib Abi, BDP eski il yöneticisi Naif Işık gözaltına alındı. Van Belediyesi’nde yapılan arama sona ererken, belediyede bulunan bilgisayar ve hardisklere el konuldu.

Aramalar devam ettiği bildirilirken, ilk gelen bilgilere göre 12 kişi gözaltına alındı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com