Van'da patlama!

Van'da patlama!
Van Emniyet Müdürlüğüne ait atış poligonunda meydana gelen patlamaya uzaktan kumandalı bir mayının yol açtığı, olayda 15 polisin yaralandığı bildirildi.
Olay bugün saat 14.45 sıralarında, Van'a 13 kilometre, Van- Edremit karayoluna da 4 kilometre uzaklıkta bulunan Bakacak Köyü yakınındaki polisin atış poligonunda meydana geldi. Atış talimi için poligona giden polisler minibüsten indikleri anda patlama oldu. PKK'lı teröristlerin, polis araçlarının duracağı yerde bulunan menfeze yerleştirdikleri tahrip gücü çok yüksek patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirerek gerçekleştirdikleri saldırıda, 15 polis yaralandı.
 
Olayın duyulmasıyla birlikte bölgeye Özel Harekat Timleri ile sağlık ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Van'daki hastanelerde de alarm verildi. Yaralı polisler, kısa sürede poligona ulaşan ambulanslarla, Van kent merkezindeki hastanelere götürüldü. Yaralı polislerden 7'si Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 8'i ise İpekyolu Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. İpekyolu Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan polisler şunlar:
 
Kubilay Baybir, Oğuz Güven, Özkan Aksoy, Hakan Aydemir, Ahmet Özdemir, Ramazan Yıldız, Furkan Kılıç ve Mehmet Dağgöz.
 
ÖZEL HAREKAT TİMLERİ OPERASYON BAŞLATTI
 
Van Emniyet Müdürlüğü'nün atış poligonu olarak kullandığı Bakacak Köyü yakınlarındaki atış sahasında polislere yönelik mayınlı saldırının hemen ardından, bölgeye intikal eden Özel Harekat Timleri operasyon başlattı. 
 
Polisleri atış talimine getiren araçların park ettiği yere önceden yerleştirdikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettiren teröristlerin bölgeden fazla uzaklaşma şansı olmadığı ve her tarafın tutulduğu belirtildi.
 
YARALI POLİSLERİN KİMLİKLERİ
 
Van Emniyet Müdürlüğü'nün atış poligonu olarak kullandığı bölgede PKK'lı teröristlerin mayınlı saldırısında yaralanan polislerden kimlikleri belli oldu. Yaralılardan büyük bölümünün hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.
 
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 7 polis şunlar:
 
Hakan Güzel, Lütfü Balcı, Mehmet İlkan, Sercan Tekin, Behçet Koç, Yunus Kırış ve Ali Ayhan.
 
Van İpekyolu Hastanesi'nde tedavi gören 8 polis de şunlar:
 
Kubilay Baybir, Oğuz Güven, Özkan Aksoy, Hakan Aydemir, Ahmet Özdemir, Ramazan Yıldız, Furkan Kılıç ve Mehmet Dağgöz.(EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com