Van'ı en iyi Simav anlar

Van'ı en iyi Simav anlar
19 Mayıstaki 5,9'luk depremin izlerinin silinmediği Kütahya Simav'da, Kaymakamlık ve Belediye ve Muhtarlar Derneği işbirliği yaparak Van'a yardım kampanyası başlattı.

19 Mayıstaki 5,9'luk depremin izlerinin silinmediği Kütahya Simav'da, Kaymakamlık ve Belediye ve Muhtarlar Derneği işbirliği yaparak Van'a yardım kampanyası başlattı.
Depremzedelerin halinden en iyi 5 ay önce 5.9'luk depremi yaşayan Simav halkının anlayacağını vurgulayan Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, '7.2'lik depremin vurduğu Van'ı en iyi Simav anlar. Bu yüzden Belediye ve Muhtarlar Derneği ile işbirliği yaparak Van'a yardım kampanyası başlattık. Topladığımız yardım malzemelerinin ilk partisini de yarın Simav'dan yola çıkaracağız” dedi.
Deprem nedeniyle hayatlarını kaybeden Van halkına Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, sağ kalanlara da sabırlar dileyen Kaymakam Ünal, “Şu anda Van da depremzedelerin çadır, battaniye ve yatak konusunda çektikleri sıkıntıları çok iyi anlıyoruz. Onun için Simav depreminde Kızılay ve başka yardım kuruluşları tarafından bizlere verilen yatak, battaniyeleri yarın ilçemize teşrif edecek olan Kütahya Valimiz sayın Kenan Çiftçi ile birlikte yola çıkaracağız. Allah onların yardımcıları olsun” dedi.
Devletin güçlü olduğunu, Simav'da olduğu gibi Van'daki yaraları da en kısa sürede saracağına inandığını kaydeden Kaymakam Ünal, “Şunu unutmayalım ki devlet güçlüdür, her zaman ayaktadır. Vatandaşlar, devletin gücünü ve yardımını en kısa sürede hissedecektir. Bunu en iyi şekilde 19 Mayıstaki 5,9'luk Simav depreminde bizler gördük ve yaşadık.' dedi.
Belediye, muhtarlıklar ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber “Simav'dan Van'a Yardım” adlı bir kampanya başlattıklarını ifade eden Kaymakam Ünal, 'Yatak, battaniye ve yiyecek gibi önemli maddeleri TIR'larla yükleyip yakında Van'a göndereceğiz. Bütün gayretimiz, depremzede vatandaşları biraz olsun rahatlatmak. Bu yardım kampanyasının beklenenden fazla ilgi göreceğini ve Simav halkının Van'a yardıma koşacağını biliyorum. Şimdilik elimizden Van'lı kardeşlerimize Allah'tan sabır dilemekten fazla bir şey gelmiyor” şeklinde konuştu.
İç Ege'nin şirin ilçesi Simav'da 19 Mayıs 2011'de meydana gelen depreme de değinen Ünal, 'Depremden sonra devlet ilçemizde hızlı bir çalışma başlattı. 928 kalıcı konut, 6 aylık kısa bir süreçte tamamlandı. Yakında kuralarını çekeceğiz. Yeni hükümet binamızın inşaatı da büyük bir hızla başlatıldı. Ayrıca TOKİ ilçemizde 10 tane okul ve pansiyonun yanı sıra 5 caminin de yapımını gerçekleştiriyor.' dedi.
Bu arada ilçedeki esnaflar ve sivil toplum kuruluşları da çok sayıda can ve mal kaybına neden olan Van depremi için yardım kampanyası başlattı. Simav Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Adıgüzel, “Simav daha önce depremi yaşadı. Van'da yaşayan kardeşlerimizin çektiği acıları burada hissedebiliyoruz. Bundan dolayı esnaflar ve sivil toplum kuruluşları olarak yardım kampanyası başlattık. Yardım kampanyası için vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com