Vanlılara 5 yıldızlı hastane açılıyor!

Vanlılara 5 yıldızlı hastane açılıyor!
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan hastanenin, 5 Eylül'de hasta kabulüne başlayacağını bildirdi...

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan hastanenin, 5 Eylül'de hasta kabulüne başlayacağını bildirdi.

TOKİ tarafından yapılan ve bittiği zaman 100 milyon TL'ye mal olacak olan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tefrişat başta olmak üzere tüm teknik altyapı tamamlandı. 15 gün önce hazır hale gelen hastanenin taşınma işlemi, hasta sayısının en az olduğu bayram tatiline denk getirilmesi uygun görüldü.

Sağlık İl Müdürlüğü ve Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından oluşturulan bir ekip, taşınma işlemini önümüzdeki hafta başlatıyor. Personelle toplantı yapan idare, 5 Eylül'de başlayacak poliklinik hizmetlerine hazır olmaları talimatını verdi.

HASTANE'NİN 280'İ TEK KİŞİLİK, 20 SÜİT ODASI VAR

Beş Yıldızlı otel konforunu aratmayan Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin, Van başta olmak üzere Bitlis, Hakkari, Ağrı, Muş, Şırnak'tan gelecek hastalara da hizmet verecek kapasitede olduğunu belirten Başhekim Prof. Dr. Berktaş, "Hastanemizin yatak kapasitesi 510. Ama bu rakam 640'a kadar çıkarılabiliyor. 280 oda tek yataklı. 20 suit oda var. Odalarda LCD ekran TV'ler ve buzdolaplar, her odada özel banyo ve tuvaletler yer alıyor. Hastanenin 17 ameliyathanesi, 40'da yoğun bakım ünitesi var. Hastanemizde vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmeleri için her türlü konfor düşünülmüş. Refakatçinin koltuğu yatak konforuna sahip. Hastanenin 120 dönüm yeşil alanı, bin 500 araçlık otoparkı, helikopter pisti ve heliport da yer alıyor. Ayrıca, hastanemizde sağlık turizmi için de hazırlıklar yapılıyor. Yeni hastaneyle sadece Van ve çevre illere hizmet vermekle kalmayacağız. Sağlık turizmiyle İran ve Kuzey Irak Haberleri'>Irak'tan bile hasta kabul edeceğiz. " dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com