Varis tedavisinde Kütahya'ya hasta akını

Varis tedavisinde Kütahya'ya hasta akını
Kütahya Devlet Hastanesi, lazerle varis tedavisinde şehir dışından da hasta kabul ediyor.

Kütahya Devlet Hastanesi, lazerle varis tedavisinde şehir dışından da hasta kabul ediyor.
Hastanelerinde bu konuda her türlü imkanın olduğunu belirten Kütahya Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Birkan Akbulut, “Lazer ile varis tedavisini ilimizde ilk defa uygulayarak TRT Anadolu haber programına çıktık. Şimdi ise Türkiye'nin dört bir yanından hasta kabulü yapıyoruz” dedi.
Lazer ile yapılan ameliyatların son dönemde büyük ivme kazandığını vurgulayan Akbulut, “Klasik varis ameliyatına göre Lazer ile yapılan müdahalenin son derece estetik. Kansız ve ağrısız olarak tanımlanan Lazer ile varis tedavisi sonrası, hasta birkaç saat sonra ayağa kalkabilmekte ve hatta aynı gün taburcu olması bile mümkün” dedi.
Bir insanda genelde farklı varis tiplerinin bir arada bulunduğunu söyleyen Dr. Akbulut, hastaya özgü tedavi planı çizdiklerini, çoğu zaman hastalara birden fazla tedavi yönetimini uyguladıklarını ifade ediyor. Bu yöntemlerin lazer, cerrahi, köpük veya iğle tedavisi olabildiğini belirten Dr. Akbulut, kılcal varislerde cilt üstünden lazer uygulamasının da mümkün olduğunu, hastalarda iz kalmamasına ve işlem sonrası konforuna fazlasıyla önem verdiklerini ifade ediyor.
Kütahya'ya tedaviye gelen Siirt'te bir kamu kuruluşunda yönetici olarak çalışan İshak Milas, “Doktor Bey ile önce telefon ile görüştüm. Kendisi beni Kütahya'ya davet etti. Burada yoğun bir ilgi ile karşılaştım. Bana hemen ultrason ile inceleme yapıldı, ardından ameliyatım planlandı. Ameliyattan birkaç saat sonra hemen ayağa kalktım. Ameliyat sırasında ve sonrasında ağrım sancım olmadı. Çok kısa sürede ayağa kalktım. Ertesi gün taburcu olabilecek durumdaydım. Ben ta Siirt'ten buralara ameliyat olmak için geldim. Burada gelince duydum ki, Kütahya dışından gelen birçok hastaları varmış, komşu illerden hastalar çeşitli hastalıklar için buraya geliyorlarmış” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com