"Varsın yalaka desinler!"

"Varsın yalaka desinler!"
Mehmet Metiner Habertürk TV'ye konuştu...

İnternette çıkan ses kaydının ardından Başbakan Erdoğan'dan özür dileyen AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, "Bir insanın gönlünün incineceği duygusu beni çok rahatsız eder. Sayın Başbakan'ın özür beklediği kanaatinde değilim, bu benim özel tasarrufumdur" dedi.

Habertürk TV'ye konuşan Metiner, hakkında yapılan komploların PKK çevresinden geldiğini savunarak, "Kürt meselesini kararlı biçimde çözmeye çalışan tek lider Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. AKP hükümetinin Kürt meselesini çözmek isteyen adımlarının PKK'nın varlık nedenlerini ortadan kaldıracağını gördükleri için bir direnç hattı oluşturmaya çalıştılar. AKP'nin politikalarını savunanaları saf dışı bırakmak istiyorlar. Milletvekili olmadan önce de beni fiziken imha edilmemi istediler" diye konuştu.

İncittiğini düşündüğü herhangi birinden özür dileyebileceğini kaydeden Metiner, "Özür dilemeyi bile değersizleştirmeye çalışmak çok acı bir şey. Ben makam mevki söz konusu olduğu zaman eğilmemiş bir insanım. Ama bir insanın gönlünü inciteceğimi varsaymak duygusu beni çok rahatsız eder. İşte ben ondan bin kere özür dilmekten hiç rahatsız olmam." dedi.

Ses kayıtlarındaki ifadeler nedeniyle Başbakan'ın kendisinden özür beklentisi içinde olmadığını söyleyen Metiner, şöyle devam etti: "Bu benim özel tasarfumdur. Başbakan'la ilgili bir olay değil. Ben kendimden eminnim. Başbakan benim HADEP'te siyaset yaptığımı biliyor. 2001'de beyaz bir sayfa açtık. Hükümetin politikalarını nasıl savunduğumu herkes bilir. Benim özür dilemem hoş olmayan bir sözden dolayıdır."

AKP kurulmadan önne yaptığı analizin "yanlış çıkmasından duyduğu memnuniyeti" bir kez daha yineleyen Metiner, "Birileri yalaka diyeceklermiş, varsın desinler. Hiç rahatsız olmam. Başbakan'ın avukatı dediler, yalakası dediler... Hiç rahatsız olmam. Başbakan'ın benim ideallerimin lideri olduğunu milletvekili olmadan önce söylemiştim" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com