Vaslui'den FB'ye açıklama

Vaslui'den FB'ye açıklama
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. ön elem turundaki rakibi Vaslui, medyada çıkan haberleri yalanladı.
Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Rumen takımının üst düzey yöneticisi (CEO) Ciprian Damian'ın iddialarla ilgili kulübe gönderdiği yazıda, basında yer alan iddiaların kendilerinden kaynaklanmadığını ifade ettiği bildirildi.
 
Sarı-lacivertli kulübün açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;
 
"UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu'nda FC Vaslui ile eşleştiğimiz günden bu yana, ülkemiz medyasında, Rumen medyası ya da Vaslui Futbol Kulübü kaynak gösterilerek, iki kulüp -hatta iki ülke- arasında düşmanlık tohumları atan haberler yapıldığını, şaşkınlık yaşamadan, ancak üzülerek takip etmekteyiz.
 
Bununla birlikte, Vaslui Futbol Kulübü, bu asılsız haberlerden ve iki kulüp -hatta iki ülke- arasında yaratılmaya çalışılan olumsuzluklardan duyduğu rahatsızlığı, Kulübümüze bizzat, CEO Ciprian Damian imzasıyla iletme ihtiyacı duymuştur.
 
Vaslui Futbol Kulübü, söz konusu yazıda, Türk ve Rumen medyasında yer alan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve kendilerinden kaynaklanmadığını açık bir dille ifade etmektedir.
 
Kamuoyuna sunduğumuz bu asılsız ve Fenerbahçe karşıtı odaklı yayınlar bizleri şaşırtmamakta, 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan sürecin devamı niteliği taşımaktadır.
 
Vaslui Futbol Kulübü tarafından gönderilen mektubu, konu Fenerbahçe olduğunda, 'ÖZGÜN' basınımızın durduğu yerin anlaşılması açısından önemli olduğu düşüncesiyle kamuoyunun takdirine sunarız."  (EAK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com