"Vatan sağ olsun demeyeceğim"

"Vatan sağ olsun demeyeceğim"
Afyonkarahisar'daki cephanelik patlamasında şehit olan 25 askerden biri olan Bursalı Tolga Taştan'ın annesi, evladının 'doğal afet şehidi' gösterilmesine isyan etti.
"Vatan sağ olsun demeyeceğim" diyen acını anne, "Çocuğum orada vatani görevini yaparken öldü. Nasıl, ne demek? Sel mi, rüzgar mı uçurdu benim çocuğumu?" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
 
Afyonkarahisar'daki Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'na ait mühimmat deposunda 40 gün önce meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden biri olan Bursalı Tolga Taştan'ın annesi, evladının Şehit Personel Kayıt Formu'nda "Görev sırasında doğal afet sebebiyle şehit olan personel" şeklinde yazılmasına tepki gösterdi. Şehit olmadan bir ay evvel doğum günü olan evladını kaybetmesinin üzerinden henüz bir ay geçmeden bu kez de böyle bir olay yaşadıklarını söyleyen Zekiye Taştan, "25 aile benim gibi cayır cayır yandı. Öyle bir olay ki anlatamam. Bunun içinde başka bir sebep var. Çocuğum orada vatani görevini yaparken öldü. Nasıl, ne demek? Sel mi, rüzgar mı uçurdu benim çocuğumu? Saat 21.30'da benim çocuğumun orada ne işi vardı? Dayanamıyorum. Biri çıksın bir açıklama yapsın. Çocuğumun yanık ciğerlerine nasıl DNA testi yaptılar? Bu Allah'ın hayrı mı? Ben bağırmayayım, çağırmayayım, susayım diyorum ama susamıyorum işte" diyerek gözyaşı döktü.
 
Şehit yavrusunun fotoğrafını göstererek gözyaşlarına boğulan anne Taştan, "Benim çocuğum öldü gitti, ben çocuğumu Afyon'a bunun için yollamamıştım ki. Samsun'da askerlik yaptı, mutluydu. Afyon'a gitti, 5. günü bu felaket oldu. 17 Ağustos doğum günüydü. En son arayıp, doğum gününü kutlamıştım. Çocuğumun sadece kemiklerini verdiler. Küçük oğlum Alper diyor ki 'Herkesi normal gömdüler de neden ağabeyimi tabutuyla gömdüler?' diyor. Ben ona nasıl söyleyeyim? Nasıl anlatayım? Afet başına taş düşürsün senin" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösteren acılı anne, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın da evlat kaybettiğini hatırlattı. Taştan, "Arınç evladını böyle mi kaybetti? Allah beni yaktı, onları daha beter yaksın" diye konuştu.
 
Şehit annesi, feryatlarını duyup eve gelen komşuları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.
 
Bu arada şehidin merkez Osmangazi ilçesi Soğukkuyu Mahallesi'ndeki evinin bulunduğu Yasemin Sokağı'nda birçok eve asılı Türk bayraklarının halen kaldırılmadığı görüldü. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com