Vatandaş eti ve sütü üreticiden alacak

Vatandaş eti ve sütü üreticiden alacak
Kırmızı et ve süt üreticileri merkez birlikleri, üyelerinin et ve süt ürünlerini, büyük şehirlerde açacakları mağazalarda tüketicilere doğrudan ulaştıracak.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri ve Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, üyelerinin et ve süt ürünlerini büyük şehirlerde açacakları mağazalarda tüketicilere doğrudan ulaştıracak.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, yaptığı açıklamada, etin, üreticilerden tüketiciye giderken en az 5 el değiştirdiğini belirterek, ''Aracıları ortadan kaldırmak için Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği ile ortak karar aldık. Ortak marka oluşturarak üreticiden aldığımız et ve süt ürünlerini oluşturacağımız marketlerde satacağız'' dedi.

Tunç, bu mağazalarda kıyma, kuşbaşı, peynir, kaşar, kaymak ve günlük taze süt satacaklarını ifade etti.

Sütlerin pastörize olmayacağını anlatan Tunç, "Kıyma ve kuşbaşı et 18-20 lira, sucuk 20 lira olacak. Ürünlerimizi tüketiciye sağlıklı ve ucuz satacağız. Yaptığımız bu çalışmayla insanlar hem ucuz ve sağlıklı ürünler yiyecek hem de dışa bağımlı olmayacağız. Kesinlikle ithal ürünler koymayacağız, yerli ürün satacağız" ifadesini kullandı. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com