Vatandaş isyan etti

Vatandaş isyan etti
Teröristbaşına ne verdiniz de açlık grevleri sona erdi?

Vatandaş isyan etti: Kapalı kapılar ardında ne konuşuldu, açıklayın...

Ergin, açlık grevlerini Apo’nun bitirmesiyle ilgili “İhtiyaç olursa her türlü görüşme olur” dedi. Vatandaş isyan etti: Kapalı kapılar ardında ne konuşuldu, açıklayın…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Yargıtay ve Danıştay’a seçilen üyeler için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nda düzenlenen mazbata törenine katıldı. Tören sonrası gazetecilere gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

O da memnun olmuş

Ergin, BDP’lilerin, “Apo kimseyle görüştürülmüyor. Tecrit uygulanıyor” iddiasıyla başlattığı açlık grevlerinin yine bebek katili Öcalan’ın çağrısıyla sona ermesinden memnun olduğunu açıkladı.

Ergin, şunları söyledi: “Bu şekilde sonuçlanmış olması memnuniyet verici. Açlık grevinin demokratik bir yöntem olmadığı konusunda hemfikiriz. Devletin istihbarat birimleri, güvenlik güçlerimizin ve terörle mücadelede sürdürülen politikaların gereği, ihtiyaç duyulduğu zaman ve zeminde bu görüşmeler yapılır demiştik. İhtiyaç duyulan zeminde bunlar yapılmıştır, bundan sonra da yapılacaktır. Bu anlamda yeni bir durum değildir. İmralı’ya aile mensuplarının gidişiyle ilgili herhangi bir sorun olmadığı ifade edilmişti. Herhangi bir engelleme yoktur. Avukatlarla ilgili bir sıkıntı var, koşullarla ilgili bir sıkıntı yok. Öcalan’ın avukatlarına ilişkin bir süredir uygulanan bir durum vardı. İstanbul Silivri’dekiler, Ankara Sincan F Tipi’ndekiler hangi şartlardan yararlanıyorlarsa İmralı’da da aynı rejim geçerli.”

Bakan Ergin’in bu açıklamalarına tepki geldi. Vatandaşlar, “Koskoca devlet, bebek katili Apo ile yardım almak için nasıl görüşür? ‘İhtiyaç duyulan zeminde’ diyorlar. Devletin Apo’ya ihtiyacı mı var? Açlık grevlerinin bitirilmesi için teröristbaşına ne vaat ettiniz? Kapalı kapılar ardında ne konuştuğunuzu açıklayın, herkes öğrensin” diyerek hükümet yetkililerine tepki gösterdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com